Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LYNGDORF - TDAI-1120 wzmacniacz z funkcjami strumieniowymi (27.02.2020)

Firma Lyngdorf Audio zaprezentowała najnowszy model rodziny TDAI, wszechstronny wzmacniacz strumieniowy TDAI-1120. Na polskim rynku ma się on pojawić w maju 2020, a sugerowana cena detaliczna to 8.900 złotych (dystrybucja Trimex).

Kompaktowa obudowa ma 30cm szerokości. Wykorzystano wykończone w matowym czarnym aluminium i szkło. Wzornictwo utrzymano w nowoczesnym, charakterystycznym dla Lyngdorf Audio stylu.

Moc cyfrowego wzmacniacza wynosi 2*120W @ 4Ω i 2*60W @ 8Ω. Oprócz terminali głośnikowych jest też wyjście analogowe RCA, co pozwala wykorzystać TDAI-1120 jako przedwzmacniacz lub sterować subwooferem.

TDAI-1120 obsługuje wiele różnego rodzaju źródeł. Jest wejście analogowe RCA, wejście gramofonowe MM, dwa cyfrowe wejścia koncentryczne, dwa cyfrowe wejścia optyczne, HDMI ARC (wyjście HDMI bez sygnału widwo, audio przez ARC), łączność bezprzewodowa przez Bluetooth i przez WiFi, wejście sieciowe Ethernet i wejście USB typ A do podłączenia nośników z plikami lub dysków sieciowych NAS.

Oprócz tego jest jeszcze wejście mikrofonowe XLR dla potrzeb kalibracji RoomPerfect oraz wejście i wyjście wyzwalacza.

Korzystając z połaczenia sieciowego, czy to Ethernet czy WiFi, można korzystać z licznych usług przesyłania strumieniowego. Do dyspozycji jest wbudowany Chromecast, Spotify Connect, Roon Ready, AirPlay2, Bluetooth, radio internetowe (vTuner). Można też odtwarzać pliki sieciowe/lokalne. TDAI-1120 akceptuje wszystkie interfejsy multimedialne. Poprzez sieć lub złącza USB można uzyskać dostęp do biblioteki muzyki za pośrednictwem odtwarzacza obsługującego DLNA/UPnP.

Oprócz wykorzystania elementów sterujących na samym urządzeniu użytkownik ma do wyboru różne systemy obsługi. Bezpłatna aplikacja Lyngdorf Remote (dostępna dla iOS i Androida) automatycznie wykrywa podłączony do sieci lokalnej TDAI-1120. Daje to dostęp z urządzenia przenośnego do podstawowych funkcji jak wybór wejścia i poziom głośności. Wbudowany odtwarzacz multimedialny może być sterowany bezpośrednio, co umożliwia uzyskanie dostępu do plików muzycznych przechowywanych na nośnikach USB podłączonych do TDAI-1120, a także wyszukiwanie dowolnych plików zapisanych na lokalnych dyskach twardych. Oprócz tego można wpisać IP wzmacniacza w przeglądarce internetowej i sterować nim z komputera, także z dostępem do zaawansowanych funkcji wzmacniacza.

Dzięki kontroli IP można zintegrować TDAI-1120 ze wszystkimi typami systemów sterowania z zastosowaniem wszystkich dostępnych funkcji. Stworzoną konfigurację i kalibrację można zapisać na nośniku USB lub na karcie pamięci. Dzięki kopii zapasowej zawsze można przywrócić oprogramowanie do wcześniejszej konfiguracji.

TDAI jest też kompatybilny z HDMI CEC. Opcjonalnie można dokupić pilota zdalnego sterowania.

W TDAI-1120 zaimplementowano firmowy system kalibracji RoomPerfect. Dopasowuje on system do pomieszczenia odsłuchowego. Według producenta jest to najbardziej zaawansowany, dostępny systemem tego typu. Mikrofon pomiarowy wraz ze statywem są dołączone do wzmacniacza. Podczas kalibracji użytkownik jest prowadzony przez cały proces, od podłączenia mikrofonu do wykonania wymaganych pomiarów.

Dane techniczne :

[zdjęcie wzmacniacza Lyngdorf TDAI-1120]
[zdjęcie wzmacniacza Lyngdorf TDAI-1120 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl