Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - AVR-X1600H DAB, amplituner AV z obsługą Heos i DAB+ (20.02.2020)

Denon wprowadził do sprzedaży rozszerzoną o radio cyfrowe DAB wersję amplitunera AV, AVR-X1600H DAB. Jest on już dostępny w sprzedaży w cenie detalicznej 2.495 zł (dystrybucja Horn Distibution).

AVR-X1600H DAB to amplituner 7.2 kanałowy. Jest wyposażony w wysokoprądowe wzmacniacze o mocy 80W na kanał (8Ω, 20Hz-20kHz, 0,08% THD).

Wbudowany tuner obsługuje radio DAB+. Na wyposażeniu jest też wejście gramofonowe. Wbudowana jest też obsługa bezprzewodowej platformy multi room Heos. Heos współpracuje również z Alexa, Google Assistant i Siri, zapewniając sterowanie głosowe. Obsługiwane są serwisy strumieniowe Spotify, Deezer, TuneIn, Deezer i wiele innych, a także odtwarzania sygnałów sysokiej rozdzilczości DSD (2.8/5.6MHz), FLAC, ALAC oraz WAV.

Obsługiwane są nowoczesne formaty dźwięku wielokanłowego Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X oraz DTS Virtual:X. Możliwa jest praca z kanałami wysokości w konfiguracji 5.2.2. Natomiast Dolby Height Virtualization i DTS Virtual:X zapewniają dźwięk 3D bez dedykowanych kanałów wysokości, tworząc wirtualne efekty górnej warstwy w konfiguracji głośników 5.1, 7.1 oraz 2.1.

Sekcja wideo ma 6 wejść HDMI, w tym jedno umieszczone na panelu przednim. Jest też jedno wyjście HDMI. Wejścia HDMI obsługują standard HDCP 2.3 dla zawartości chronionej przed kopiowaniem. Amplituner pozwla na odtwarzanie wideo 4K Ultra HD 60Hz, 4:4:4 Pure Colour sub-sampling, Dolby Vision, High Dynamic Range (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) 21:9 wideo, 3D, oraz BT.2020.

Obsługa kanału zwrotnego eARC umożliwia transmisję dźwięku 3D bezpośrednio z telewizora do amplitunera przez podłączony kabel HDMI, wtym także w formatach 3D, jak Dolby Atmos i DTS:X.

Dołączony konfigurator Quick Start Guide zawiera instrukcje, jak zacząć użytkowanie. Po podłączeniu telewizora do AVR-X1600H DAB za pośrednictwem HDMI na ekranie telewizora pojawi się asystent konfiguracji Denon Setup Assistant, który krok po kroku prowadzi przez proces konfiguracji.

Kompatybilność ze Smart TV pozwala na sterowanie amplitunerem za pomocą pilota telewizora przez HDMI CEC. Dostępny jest tryb Game Mode z obsługą Auto Low Latency Mode (ALLM) dla gier bez opóźnień (wymaga kompatybilnego wyświetlacza 4K i konsoli do gier). Możliwe jest też odtwarzanie dźwięku z telewizora we wszystkich strefach. Oprogramowanie kalibracyjne Audyssey MultEQ XT pozwala na dostosowanie brzmienia do indywidualnego środowiska odsłuchowego. Technologie Ihiji Invision, Domotz Pro i OvrC do zdalnego monitorowania i zarządzania systemem umożliwiają instalatorom zdalne monitorowanie i rozwiązywanie problemów.

[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X1600H DAB]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X1600H DAB - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl