Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SMSL - wzmacniacz słuchawkowy SP200 oraz DAC ze wzmacniaczem SA300 (19.02.2020)

Na nasz rynek weszły kolejne urządzenia marki SMSL. Pierwsze z nich to certyfikowany przez THX wzmacniacz słuchawkowy SMSL SP200. Drugie to połączenie konwertera CA ze wzmacniaczem pod nazwą SA300, jest to następca modelu AD-18. Dystrybucję prowadzi MIP.

SP200 (cena 1.499 złotych) to najnowszy wzmacniacz słuchawkowy SMSL. Spełnia on wymagania techniczne niezbędna dla uzyskania certyfikatu THX. SP200 ma kompaktową obudowę wykonaną z aluminium lotniczego. Może pracować w systemie symetrycznym i niesymetrycznym. Do dyspozycji są wejścia XLR oraz RCA. Natomiast dostępne wyjścia to XLR i Jack. SP200 oferuje dużą moc wyjściową, aż do 6W na kanał przy 16Ω. Dzięki temu może wysterować najbardziej wymagające słuchawki dynamiczne czy planarne. Dwa poziomy wzmocnienia (6dB, 18dB) pozwalają dopasować pracę wzmacniacza do konkretnych słuchawek.

Certyfikat THX oznacza między innymi niski poziom zniekształceń. Producent zastosował opatentowany system THX AAA oraz wzmacniacz bipolarny z technologią korekcji błędów sprzężenia zwrotnego. Wpływają one na redukcję zniekształceń. Układ THX AAA 888 ma zdolność do redukcji zniekształceń aż do 40dB względem tradycyjnych rozwiązań. Oprócz tego wykorzystano w tym modelu autorski układ zasilający o mocy 24W. Wysokowydajny zasilacz charakteryzuje się niskim poziomem szumów. Wymiary urządzenia to 160*73*149 mm, a jego masa wynosi 772g.

SA300 (cena 699 złotych) to konwerter cyfrowo-analogowy połączony ze wzmacniaczem i modułem Bluetooth. Kompaktową obudowę wykonano z obrabianego CNC aluminium. Dostępne sa trzy wersje kolorystyczne. SA300 ma certyfikat Hi-Res Audio i obsługuje pliki aż do 32bitów/384kHz. Wbudowany wzmacniacz klasy D bazuje na układzie Infineon MA12070 i ma moc 80W/4Ω na kanał. SA300 ma wejście USB do podłączenia komputera, tabletu lub telefonu. Z kolei wejście RCA pozwala podłączyć źródło analogowe. Można też przesłać sygnał bezprzewodowo przez Bluetooth 5.0, w tym także z wykorzystaniem kodeka aptX. Oprócz wyjścia głośnikowego do dyspozycji jest też wyjście RCA na subwoofer. Za regulację głośności odpowiada precyzyjny i niskoszumowy japoński potencjometr od NJRS Electronics. Urządzenie wspiera również dodatkowe 8 filtrów EQ, oraz regulację poziomu niskich i wysokich tonów. Na wyposażniu jest pilot zdalnego sterowania, a informacje o pracy urządzenia pokazuje wyraźny ekran OLED. Wymiary SA300 to 70*73*188 mm, a jego masa wynosi 1,2kg.

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego SMSL SP200]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego SMSL SP200 - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacz/konwertera SMSL SA300]
[zdjęcie wzmacniacz/konwertera SMSL SA300 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl