Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ULTRASONE - MIP nowym polskim dystrybutorem (18.02.2020)

Założona w 1990 roku, znana głównie z produkcji słuchawek, niemiecka firma Ultrasone dokonała licznych zmian w strukturze swojej dystrybucji. Nowym oficjalnym partnerem na rynku polskim została firma MIP.

W ramach działności Ultrasone opracowano ponad 60 patentów. Do najbardziej znanych rozwiązań należy opatentowana technologia S-Logic do tworzenia dźwięku przestrzennego bez użycia dodatkowych urządzeń elektronicznych. Słuchawki Ultrasone wykorzystują też rozwiązania do zmniejszania ciśnienia akustycznego w kanale usznym. Opatentowana technologia ULE służy ochronie użytkownika przed promieniowaniem elektromagnetycznym. 90% modeli Ultrasone powstaje w zakładzie produkcyjnym w niemieckiej Bawarii.

Ultrasone oferując produkty z segmentu Hi-End, Profesional, Signature oraz Hi-FI. Od niedawna w ofercie zaczynają pojawiać się również przenośne wzmacniacze z DAC. W materiałach prasowych dystrybutora wyróżniono kilka nowszych modeli Ultrasone.

Spokrewnione modele Edition 15 (konstrukcja otwarta) oraz Edition 15 Veritas (konstrukcja zamknięta) mają zalecaną cenę detaliczną 12.999 złotych. Ich nauszniki wykonane są z amerykańskiego drewna wiśniowego, materiału używanego również do wyrobu instrumentów. Poduszki wykonano ze skóry Merino, a osłony ze stali nierdzewnej. Poduszki są mocowane magnetycznie. Zastosowano tu nowe przetworniki GTC, które łączą membranę ze złotej folii i tytanową kopułkę. Do połączenia służą złącza LEMO, a czterożyłowy kabel pozwala na pracę symetryczną. Technologia S-LogicEX służy zapewnieniu naturalnego efektu przestrzennego, a oprócz tego subiektywnie postrzegany poziom głośności uzyskuje się przy niższym ciśnieniu dźwięku, co pozwala na dłuższe okresy słuchania bez zmęczenia. Technologia ULE (ultra niska emisja) chroni przed promieniowaniem elektromagnetycznym generowanym podczas korzystania ze słuchawek.

Słuchawki Edition Eleven (cena sugerowana 4.299 zł) są dostępne w limitowanej serii 1111 sztuk na cały świat. Są one ręcznie produkowane w zakładzie w Gut Raucherberg. Nauszniki wykonano z drewna orzechowego, a pałąk z aluminium. Najwyższej jakości komponenty i materiały, mają zapewnić możliwość korzystania przez wiele lat. Okrężna, otwarta konstrukcja ma zapewnić bardzo dobrą przestrzenność i scenę dźwiękową. Przetwornik 40 mm ma membranę z mieszanki włókien celulozowych TruText i magnesy neodymowo-żelazowo-borowe. Pasmo przenoszenia rozciąga się od 6Hz do 42kHz.

Douszne słuchawki Saphire (cena sugerowana 12.999 zł) to konstrukcja hybrydowe z sześcioma przetwornikami na stronę. Niskie tony obsługiwane są przez dwa przetworniki armaturowe, dla średnich i wysokich tonów zatrudniono po jednym przetworniku armaturowym i do tego dochodzą jeszcze dwa przetworniki elektrostatyczne dla najwyższych częstotliwości. Obudowa wykonana z masywnego aluminium jest otoczona chromowanymi emblematami z logo Ultrasone. Na słuchawki oferowana jest bardzo długa jak na słuchawki dokanałowe gwarancja 5 lat.

Słuchawki PRO 1480i (cena sugerowana 729 zł) uzupełniają portfolio modeli studyjnych o konstrukcję otwartą do profesjonalnego użytku. Według założeń mają one służyć głównie do miksowania i masteringu. Przezroczysta i neutralna reprodukcja dźwięku ma pomagać w analitycznej ocenie muzyki. Zastosowano 40-milimetrowe przetworniki z Mylaru i lekkie, ale mocne magnesy neodymowe. Zrównoważona charakterystka przenoszenia od 20Hz do 20kHz obejmuje cały zakres ludzkiego słuchu. PRO 1480i wykorzystuje też opatentowaną technologię S-Logic Plus, która tworzy efekt przestrzenny efekt dzięki niecentralnie umieszczonym przetwornikom dźwięku. Kolejną zaletą technologii S-Logic Plus jest ochrona słuchu. Producent zapewnia też o dobrej jakości dopasowania do słuchacza i solidnym wykonaniu odpowiednim do wymagań studyjnych.

Panther (cena sugerowana 1.699 zł) to wzmacniacz słuchawkowy Bluetooth z przetwornikiem wysokiej rozdzielczości (AKM 4490). Jest to nieduże urządzenie mieszczące się w kieszeni. Panther jest zdolny do przetwarzania sygnałów o rozdzielczości do 384 kHz i 32bitów oraz DSD256. Mocny wzmacniacz słuchawkowy radzi sobie z obsługą słuchawek od 16Ω do 300Ω. Dzięki baterii 3.000 mAh pracuje nawet do 20 godzin. Panther współpracuje z wieloma urządzeniami źródłowymi. W zestawie znajdują się adaptery/kable do połączeń Lightning, USB-C, Micro-USB i USB-A. Aby zapewnić maksymalną elastyczność wyboru słuchawek zainstalowano niesymetryczne wyjście 3,5 mm i symetryczne wyjście słuchawkowe 2,5 mm, a także przełącznik wzmocnienia.

[zdjęcie słuchawek Ultrasone Edition Eleven]
[zdjęcie słuchawek Ultrasone Edition 15]
[zdjęcie słuchawek Ultrasone Edition 15 Veritas]
[zdjęcie słuchawek Ultrasone PRO 1480i]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Ultrasone Panther]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl