Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DALI - głośniki instalacyjne Phantom M-250 i Phantom M-375 (3.02.2020)

Duńska firma Dali przygotowała dwa nowe modele ściennych głośników instalacyjnych: Phantom M-375 (cena 3.999 złotych sztuka) oraz Phantom M-250 (cena 2.999 złotych sztuka). W pierwszej połowie lutego 2020 mają one wejść do sprzedaży w Polsce. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Seria M została zaprojektowana i jest produkowana przez Dali we własnej fabryce. Zestawy zostały zaprojektowane głównie z myślą o wielokanałowych instalacjach ściennych, do funkcji głośnika przedniego, głośnika centralnego lub efektowego. Ze względu na zachowanie zasad projektowych firmy Dali można też używać nowych zestawów w systemach stereo, zarówno z subwooferem jak i bez niego. Zestawy zapewniają szeroką dyspersję dźwięku.

Zarówno Phantom M-250, jak i Phantom M-375 mają dokładnie taką samą wielkość obudowy, w tym głębokość montażową wynoszącą zaledwie 100 mm. Można je montować w tym samym otworze montażowym. W komplecie z zestawami głosnikowymi dostarczana jest instrukcja obsługi i szablon montażowy.

Przednie przegrody i krawędzie zestawów są lakierowane na matową czerń, a na froncie nie ma błyszczących detali. Maskownice są montowane magnetycznie i można je pomalować na dowolny kolor.

Wykorzystano technologie charakterystyczne dla firmy Dali. Membrany z włókna drzewnego i ultralekkie przetworniki wysokotonowe z miękką kopułką są zamontowane w przegrodzie MDF, a rozmieszczenie przetworników jest zbliżone do tradycyjnych kolumn producenta.

Aby zmaksymalizować objętość wewnętrzną potrzebną do reprodukcji niskich częstotliwości, obudowę wykonano ze wzmacnianego włóknem szklanym ABS o dużej wytrzymałości strukturalnej.

Głośniki niskotonowe Phantom M wykorzystują przetworniki niskotonowe z włókna drzewnego. Wszystkie elementy przetworników są montowane przez Dali we własnej fabryce. W modelu M-375 pracuje głośnik 7-calowy i dwie 7-calowe membrany bierne, a w modelu M-250 dwa głośniki 5.25-calowe wspomagane przez dwa porty basowe.

Przetworniki niskotonowe wykorzystują opatentowaną technologię SMC (Soft Magnetic Compound). SMC zapewnia wysoką przewodność magnetyczną i ma też bardzo niską przewodność elektryczną, około 10.000 razy mniejszą niż w żelazie. Zalety SMC to redukcja modulacji pola magnetycznego w szczelinie powodowanej przez prąd płynący przez cewkę, redukcja wpływu na częstotliwości na parametry elektryczne i magnetyczne, zmniejszenie strat mechnicznych w systemie magnetycznym, zmniejszenie histerezy.

W modelu M-375 wysokie tony odtwarza hybrydowy zespół złożony z przetwornika wstęgowego i głośnika kopułkowego. Zespół ten można obrócić o 90 stopni, co będzie przydatne zwłaszcza przywykorzystaniu zestawu w funkcji glosnika centralnego. W M-250 zastosowano sam głośnik kopułkowy. Przetworniki z miękką kopułką są produkowane w fabryce Dali. Miękka membrana kopułkowa zbudowana jest z plecionej tkaniny, lżejszej od typowych wyrobów konkurencyjnych (masa 0.06 mg na mm2). Przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką został zoptymalizowany pod kątem poszerzenia pasma w dolnym zakresie częstotliwości, aby zapewnić optymalne przejście dźwięku z przetworników niskotonowych do przetwornika wysokotonowego.

Dane techniczne Dali Phantom M-375:

Dane techniczne Dali Phantom M-250:

[zdjęcie zestawu głośnikowego Dali Phantom M-250]
[zdjęcie zestawu głośnikowego Dali Phantom M-375]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl