Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

STAX - SRM-700T i SRM-700S, wzmacniacze słuchawkowe do słuchawek elektrostatycznych (29.01.2020)

Firma Stax wprowadziła do oferty dwa nowe wzmacniacze słuchawkowe do współpracy ze słuchawkami elektrostatycznymi z napięciem polaryzacji 580V. Będą one dostępne w Polsce od początku lutego 2020. Model SRM-700S to urządzenie w pełni tranzystorowe, a model SRM-700T ma stopień lampowy. Obydwa wzmacniacze będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, srebrnej i czarnej. Cena jest jednakowa dla obu modeli i wynosi 16.500 złotych (dystrybucja Grobel Audio).

W hybrydowym modelu SRM-700T niskoszumny stopień wejściowy wykorzystuje parę FET-ów, a układ kolejnego stopnia oparto o lampę 6SN7. Zastosowano też rezystory wysokiej jakości Vishay z bezindukcyjnym uzwojeniem.

Tranzystorowy wzmacniacz SRM-700S także ma niskoszumny stopień wejściowy na tranzystorach FET. Po raz pierwszy we wzmacniaczach Staxa w drugim stopniu zastosowano układ na tranzystorach J-FET.

Wzmacniacze mają po dwa 5-stykowe wyjścia słuchawkowe. Do dyspozycji są dwa wejścia, niesymetryczne RCA o impedancji 50kΩ oraz symetryczne XLR o impedancji 2*50kΩ. Do wyboru wejścia służy pokrętło na tylnej ściance. Sygnał z wejścia RCA jest też przekazywany do wyjścia RCA i można go podać dalej do innego urządzenia.

Dostępna jest funkcja pominięcia regulacji głośności. Same regulatory głośności we wzmacniaczach są ekranowane. Wsród zastosowanych części są kondensatory Wima. Wzmacniacze mają nowe, aluminiowe stopki izolujące z antywibracyjnym i antypoślizgowym materiałem.

Dane techniczne SRM-700S:

Dane techniczne SRM-700T:

[zdjęcie wymacniacya suchawkowego Stax SRM-700T]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl