Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

UBSOUND - seria Velvet, dwa modele kolumn włoskiej firmy (23.01.2020)

Pod koniec 2019 roku włoska firma Ubsound wprowadziła do oferty nową serię kolumn Velvet. Tworza ją dwa ręcznie robione modele, podstawkowy VL42 i podłogowy VL48.

Ubsound to włoska firma z siedzibą w Mediolanie. Została założona w 2011 roku. Zajmuje się produkcją zestawów głośnikowych i słuchawek. Firma prowadzi sprzedaż bezpośrednio do klientów na całym świecie z własnego sklepu internetowego i udziela 3-letniej gwarancji.

Jak podaje producent w swoich materiałach, kolumny zostały zaprojektowane według zasad firmowej technologii HDNSS (High Definition Natural Sound Signature). Szczegóły tej technologii nie są publikowane. Według podanych informacji HDNSS opiera się na podejściu fizycznym oraz akustyczno-dynamicznym zamiast typowego elektroakustycznego. Poza tym technologia HDNSS opiera się też na teorii Manfreda Schroedera dotyczącej wewnętrznych rezonansów zestawów głośnikowych i ich wytłumiania. Zastosowanie teorii przekłada się między innymi na wytłumianie drewnianych ścianek kolumn Velvet. Do pochłaniania dźwięku używane są powłoki o różnych romiarach, grubościach, kątach i wykonane z różnych materiałów.

Drewniana obudowa jest wykończona poprzez ręczne nakładanie wielowarstwowego lakieru. Producent zwraca uwagę na zastosowanie umieszczonego z przodu, zakrzywionego, asymetrycznego bass-reflexu, który ma w dużym stopniu odpowiadać za jakość pasma poniżej 200Hz.

Obydwa modele bazują na wykorzystaniu pojedynczego, koncentrycznego zespołu głośnikowego o rozmiarze 21cm. Podstawowe parametry techniczne są w obu przypadkach takie same, różnice dotyczą wymiarów, masy i pasma przenoszenia.

Moc maksymalna kolumn Velvet to 100W, a zalecane moce wzmacniaczy to 15W-80W. Impedancja nominalna wynosi 8Ω, a efektywność 88dB (2,83V/1m). Deklarowane znieksztłcenia nie przekraczają 1%. Terminale pozwalają na podłączenie gołych kabli, wtyków bananowych lub widełek. Zalecane jest 100 godzin pracy na dotarcie głośników.

Podstawkowe kolumny Velvet VL42 (cena 3.000 Euro za parę) mają pasmo przenoszenia 34Hz-22.360Hz (+/-3dB), wymiary WSG 39*26*30 cm i masę 8kg.

Podłogowe kolumny Velvet VL48 (cena 4.000 Euro za parę) mają pasmo przenoszenia 33Hz-22.345Hz (+/-3dB), wymiary WSG 92*26*30 cm i masę 15kg.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Ubsound Velvet VL42]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Ubsound Velvet VL48]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl