Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FOCAL - nowe zestawy głośnikowe w serii Chora (14.01.2020)

Francuska firma Focal dodaje trzy nowe modele do swojej niedawno wprowadzonej serii Chora. W lutym 2020 do sprzedaży mają wejść Chora 826-D, Chora Center i Chora Surround. Natomiast na wiosnę dołączyć ma subwoofer Sub 600P, który domknie ofertę. Wyprodukowane we Francji, Chora 826-D, Chora Center i Chora Surround adresowane są głównie do systemów kina domowego. Dystrybucję prowadzi FNCE.

Modele Chora 826-D i Chora Center będą dostępne w trzech wykończeniach: Black, Light Wood i Dark Wood. Natomiast Chora Surround i subwoofer Sub 600P tylko w kolorze czarnym.

Podłogowy, trójdrożny zestaw Chora 826-D jest nowym produktem referencyjnym dla tej serii. W tym modelu firma Focal po raz pierwszy zastosowała rozwiązanie techniczne przeznaczone do pracy z Dolby Atmos. Jest to zainstalowany na górnej ściance przetwornik, który emituje dźwięk w kierunku sufitu pod starannie obliczonym kątem, a jego sygnał audio jest odbijany w całym pomieszczeniu. Niskie tony odtwarza para głośników 16,5-centymetrowych, taki sam rozmiar ma głośnik średniotonowy, a wysokie tony odtwarza głośnik 25mm. Szerokopasmowy głośnik Dolby Atmos ma rozmiar 13cm. Głośniki niskotonowe pracują w obudowie bass-reflex, a głośnik Dolby Atmos w obudowie zamkniętej. Efektywność Chora 826-D wynosi 91dB (2,83V/1m), nominalna impedancja 8Ω dla sekcji głównej i 6Ω dla głośnika Dolby Atmos. Wymiary kolumny to 105,3 * 30,3 * 38,8 cm (WSG), a masa tego zestawu jest równa 22,2kg.

Dwudrożny zestaw centralny Chora Center można zainstalować na komodzie, a załączana w komplecie podkładka pozwala odchylić kolumnę w razie potrzeby. Dostępna jest też kupowana osobno podstawka o wysokości 45cm. Niższe rejestry odtwarzają dwa 16,5-centymetrowe głośniki niskośredniotonowe, w wysokie tony głośnik 25-milimetrowy. Głośniki niskotonowe pracują w obudowie zamkniętej. Efektywność wynosi 91dB (2,83V/1m), nominalna impedancja 8Ω. Wymiary Chora Center to 21 * 53 * 25 (WSG), a masa tego zestawu jest równa 8,9kg.

Dwudrożne kolumny Chora Surround mają 16,5-centymetrowy głośnik niskośredniotonowy i 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy. Zastosowano obudowę zamkniętą. Zestawy można zamontować na ścianie przy pomocy załączonych akcesoriów. Efektywność wynosi 89dB (2,83V/1m), nominalna impedancja 8Ω. Wymiary Chora Surround to 44,5 * 32 * 10 (WSG), a masa tego zestawu jest równa 7,1kg.

Trzy wymienione wyżej modele Chora są wyposażone w głośniki nisko-średniotonowe z membraną Slatefiber. Ten kompozytowy materiał, zaprojektowany i wykonany we Francji przez Focala łączy termoplastyczny polimer z włókniną węglową pochodzącą z recyklingu. Natomiast do odtwarzania wysokich tonów stosowne są głośniki aluminiowo-magnezowe TNF.

Subwoofer Sub 600P wyposażony jest w 12-calowy głośnik z membraną Polyflex. Pracuje on w obudowie zamkniętej i jest sterowany wzmacniaczem pracującym w klasie D o mocy 300W rms (600W moc dynamiczna). Wymiary subwoofera to 400 * 400 * 425 mm, a jego masa to 21kg.

[zdjęcie zestawu głośnikowego Focal Chora 826-D]
[zdjęcie zestawu głośnikowego Focal Chora Center]
[zdjęcie zestawu głośnikowego Focal Chora Surround]
[zdjęcie subwoofera Focal Sub 600p]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl