Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - douszne słuchawki WI-1000XM2 z systemem osłabiania hałasu (11.01.2020)

W styczniu 2020 do sprzedaży wchodzi nowy model dousznych słuchawek Sony WI-1000XM2. Są to słuchawki z pałąkiem na szyję i z systemem redukcji hałasu. W ofercie są dwie wersje kolorystyczne, srebrna i czarna.

W każdej słuchawce znajduje się para przetworników. Dolną część pasma odtwarza 9-milimetrowy przetwornik dynamiczny, a górną przetwornik armaturowy. Zastosowano neodymowe magnesy.

Słuchawki są zgodne z Bluetooth w wersji 5.0, mają zasięg około 10m w linii wzroku. Obsługują profile A2DP, AVRCP, HFP, HSP oraz kodeki audio SBC, AAC i LDAC.

Wbudowany procesor osłabiania hałasów HD QN1 łączy 32-bitowy system przetwarzania sygnału audio, przetwornik cyfrowo-analogowy o wysokiej jakości i wzmacniacz słuchawkowy. Zapewnia on duży odstęp sygnału od szumu i niski poziom zniekształceń. System DSEE HX (Digital Sound Enhancement Engine HX) optymalizuje nagrania z poddanych kompresji plików muzycznych, takich jak MP3.

Przed przedostawaniem się zewnętrznych hałasów chroni sama dopasowana konstrukcja z wygiętymi wkładkami dousznymi. Poza tym dźwięki zewnętrzne są rejestrowane przy użyciu dwóch mikrofonów na powierzchni słuchawek, a następnie eliminowane przez procesor osłabiania hałasów HD Sony QN1. Dzięki funkcji kompensacji ciśnienia atmosferycznego system efektywnie tłumi hałas na przykład w kabinie samolotu.

Słuchawki WI-1000XM2 mają elastyczny, silikonowy pałąk na szyję co ma zapewnić dobre przyleganie i mniejsze obciążenie. Wygięte wkładki też mają zapewniać komfort przy długotrwałym słuchaniu.

Zainstalowany akumulator wystarcza na 9 godzin komunikacji lub 10 godzin słuchania muzyki przy połączeniu przez Bluetooth i włączonym osłabianiu hałasów. Z wyłączoną redukcją hałasu można uzyskać do 15 godzin pracy przy słuchaniu muzyki. Pełne ładowanie trwa około 3,5 godziny. Dzięki funkcji szybkiego ładowania 10-minutowe podłączenie do źródła energii zapewni 80 minut odtwarzania.

Obsługę słuchawek WI-1000XM2 umożliwia moduł sterujący. Znajdujący się na nim mikrofon pozwala prowadzić rozmowy telefoniczne z wolnymi rękami oraz poprawia jakość tych rozmów. Po skończonym słuchaniu magnetyczne wkładki douszne można złączyć i zapobiec splątaniu kabli. Do noszenia słuchawek służy pokrowiec z wysokogatunkowej tkaniny, w którym mieści się także przewód audio, przewód USB i przejściówka do pokładowego systemu rozrywkowego.

Słuchawki WI-1000XM2 mają funkcję Adaptive Sound Control automatycznie dostosowującą ustawienia dźwięku do aktywności użytkownika. Są też zgodne z Asystentem Google oraz asystentem Amazon Alexa pod warunkiem wykorzystania aplikacji Sony | Headphones Connect. Apliakcja daje też możliwość dostosowania ustawień muzyki do własnych preferencji.

Przy połączeniu przewodem słuchawkowym i włączonym urządzeniu impedancja wynosi 50Ω (1kHz). Przy połączeniu przewodem słuchawkowym i wyłączonym urządzeniu impedancja wynosi 17Ω (1kHz). Masa WI-1000XM2 wynosi 58 gramów, z czego 44g przypada na jednostkę centralną.

[zdjęcie słuchawek Sony WI-1000XM2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl