Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LYNGDORF AUDIO - głośnik ścienny MH-3 i aktywny subwoofer BW-3 (10.01.2020)

Na początku lutego 2020 na polski rynek mają wejść dwa nowe zestawy głośnikowe marki Lyngdorf Audio, głośnik ścienny MH-3 i aktywny subwoofer BW-3. Obydwa modele będa dostępne w trzech wersjach wykończenia: czarny mat, biały mat, czarny wysoki połysk. Dystrybucję Lyngdorfa prowadzi Trimex.

MH-3 (cena 1.600 zł/sztuka) to miniaturowe, naścienne kolumny dwudrożne. 4-calowy głośnik średniotonowy pracuje w obudowie zamkniętej o objętości 0,8 litra. Ma on silny magnes - jak podaje producent o 50% silniejszy niż w typowych głośnikach 4-calowych. Aluminiowa membrana z odwróconą nasadką przeciwpyłową tworzy lekki i sztywny układ drgający. 25-milimetrowa cewka na karkasie z włókna szklanego i impregnowana żywicą poliamidową jest odporna na wysokie temperatury. Magnes jest wentylowany i posiada też miedzianą nasadkę. Wszystko te minimalizuje wzrost temperatury i zniekształcenia. Głośnik wysokotonowy to 25-milimetrowa, miękka kopułka tekstylna, z ochroną TCP.

MH-3 jest przystosowany do montażu na ścianie. Głębokość obudowy jest zminimalizowana i są odpowiednie zaczepy. Skrzynka wykonana jest z MDF.

Dane techniczne MH-3:

BW-3 (cena 3.800 złotych) to aktywny subwoofer w kompaktowej obudowie. Zastosowano 400-watowy wzmacniacz mocy w klasie D. Głośnik niskotonowy o rozmiarze 8 cali ma aluminiową membranę i cewkę 38mm. Pracuje on w obudowie zamkniętej o objętości 7,25 litra. Inaczej niż w typowych subwooferach głośnik może odtwarzać pasmo aż do 800Hz w trybie bypass.

BW-3 jest dostarczany bez nóżek, ponieważ kompaktowa obudowa pozwala na kilka sposobów zintegrowania głośnika z wystrojem domu. BW-3 można ustawić pionowo lub na boku.

Dane techniczne BW-3:

[zdjęcie kolumny ściennej Lyngdorf MH-3]
[zdjęcie kolumny ściennej Lyngdorf MH-3 - tylna ścianka]
[zdjęcie subwoofera Lyngdorf BW-3]
[zdjęcie subwoofera Lyngdorf BW-3 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl