Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DEFINITIVE TECHNOLOGY - kolumny D15, D17 i D5C w serii Demand (8.01.2020)

Wprowadzona na rynek w 2017 roku seria Demand firmy Definitive Technology została poszerzona o trzy nowe modele. Są to kolumny podłogowe Demand D15 i D17 oraz kolumna kanału centralnego D5C. Do tej pory seria obejmowała trzy modele podstawkowe. Dystrybucję Definitive Technology w Polsce prowadzi Horn Distribution.

Ceny nowych kolumn serii Demand to:
D15 ... 7.499 zł/sztuka
D17 ... 10.999 zł/sztuka
D5C ... 3.999 zł/sztuka.

Zastosowano znane i sprawdzone technologie, jak 20/20 Wave Alignment Lens, BDSS (balanced double surround system) oraz Linear Response Waveguide. Opatentowana przez Definitive Technology technologia BDSS bazuje na wykorzystaniu dwóch gumowych zawieszeń i umożliwia większe wychylenie membrany w przetwornikach średnio-niskotonowych. Natomiast Linear Response Waveguide rozszerza pasmo przenoszenia zarówno w osi, jak i poza nią, poprawiając dyspersję.

Nowe kolumny Demand wyposażone zostały w 1-calowe przetworniki wysokotonowe z hartowaną, aluminiową kopułką. Sa one przesunięte na bok i wykorzystują technologię 20/20 Wave Alignment Lens. Pozwoliło to na ograniczenie negatywnego wpływu dyfrakcji.

Nowe kolumny podłogowe wykorzystują opatentowane - odpowiednio 5,25-calowe i 6,5-calowe - przetworniki średnio-niskotonowe BDSS z membranami z polimeru mineralnego. Nowością w serii Demand są podwójne, 5,25-calowe i 6,5-calowe przetworniki basowe z włókna węglowego oraz podwójne 8-calowe i 10-calowe boczne membrany bierne.

Kolumna centralna D5C uzupełnia brzmienie podłogowych i podstawkowych kolumn głośnikowych z serii Demand. Jest to zestaw dwudrożny z dwoma 5.25-calowymi przetwornikami nisko-średniotonowymi i 1-calowym przetwornikiem wysokotonowym.

Każda obudowa jest dokładnie szlifowana, malowana pięcioma warstwami lakieru premium o wysokim połysku i polerowana do niemal lustrzanego wykończenia. Akustycznie obojętne maskownice są magnetycznie mocowane i można je łatwo zdjąć. Wszystkie trzy nowe modele serii Demand są dostępne w kolorach Piano Black oraz White.

[zdjęcie kolumn Definitive Technology Demand - cała seria]
[zdjęcie kolumn Definitive Technology Demand D15 - zbliżenie]
[zdjęcie kolumn Definitive Technology Demand D5C]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl