Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - czterokanałowy wzmacniacz mocy MI254 (4.01.2020)

Do sprzedaży wszedł czterokanałowy wzmacniacz mocy McIntosh MI254. Zastosowano w nim charakterystyczne dla marki wzornictwo z czarnym, szklanym panelem frontowym, podświetlanym logo, srebrnymi elementami wykończeniowymi, a także z podświetlanymi na niebiesko wskaźnikami mocy. Cena detaliczna MI254 wynosi 21.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

MI254 to wzmacniacz cyfrowy (inaczej klasy D). Moc na kanał wynosi 250W/8Ω lub 300W/4Ω. Jak podaje producent zastosowano wysokiej jakości zasilacze. Dzięki wysokiej sprawności charakterystycznej dla klasy D nie było potrzeby instalacji wiatraków do poprawy chłodzenia.

We wzmacniaczu zastosowano układy zabezpieczające. Technologia Loudspeaker Guard zapobiega przeciążeniu głośników. Firmowy układ Sentry Monitor chroni przed skutkami zwarcia i wyłącza stopień wyjściowy zanim prąd przekroczy bezpieczną wartość, a kiedy problem zniknie wzmacniacz samoczynnie wraca do normalnej pracy.

Status każdego kanału sygnalizuje przypisany do niego wielokolorowy wskaźnik diodowy na frontowej ściance. Pierwszy z dwóch wskaźników mocy pokazuje sumaryczną moc kanałów 1 + 2 a drugi moc kanałów 3 + 4.

Wzmacniacz jest przystosowany do montażu w standardowych szafkach i zajmuje segment 2U. Do montażu w szafce trzeba zastosować zaczepy mocujące, które można zdemontować przy instalacji wolnostojącej.

Każdy kanał ma zarówno wejście niesymetryczne RCA jak i wejście symetryczne XLR. Wyjścia głośnikowe są w postaci uniwersalnych terminali wielofunkcyjnych, do których można podłączyć wtyki bananowe, gołe kable czy widełki.

Oprócz indywidualnych wejść dla poszczególnych kanałów do dyspozycji są też dwa wejścia analogowe LR spełniające rolę szyny (BUS) dostarczającej sygnał do wybranych kanałów. Każdy kanał ma przełącznik do wyboru źródła. Można wybrać własne wejście lokalne lub jedno z dwóch wejść BUS. Sygnał z wejść BUS może być też przekazany na zewnątrz do innych urządzeń.

MI254 ma na wyposażeniu wejście i wyjście 12-woltowego wzywalacza. Czujnik sygnału wejściowego może wyłączyć wzmacniacz po zadanym czasie jeśli żaden sygnał nie jest wykryty i może też włączyć wzmacniacz kiedy na wejściu uśpionego wzmacniacza pojawi się sygnał.

Wymiary SWG (bez zaczepów do szafki, z nóżkami i z kablami) to 445 * 110 * 533 mm. Masa wzmacniacza jest równa 10,7 kg.

[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MI254]
[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MI254 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl