Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - ośmiokanałowy wzmacniacz mocy MI128 (2.01.2020)

Na nasz rynek wszedł ośmiokanałowy wzmacniacz mocy McIntosh MI128. Ma on charakterystyczne dla marki elementy wzornicze jak czarny, szklany panel frontowy, podświetlane logo, czy srebrne elementy wykończeniowe. Jego cena detaliczna wynosi 16.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

MI128 to tak zwany wzmacniacz cyfrowy (inaczej klasy D). Moc na kanał wynosi 120W/8Ω lub 120W/4Ω. Wzmacniacz może się sprawdzić w różnych aplikacjach, zwłaszcza systemach kina domowego czy systemach rozproszonego audio.

Producent podkreśla wysoką jakość zastosowanych w MI128 zasilaczy. Ze względu na wysoką sprawność właściwą dla klasy D nie było potrzeby instalacji wiatraków do poprawy chłodzenia.

W MI128 zastosowano układy zabezpieczające. Technologia Loudspeaker Guard zapobiega przciążeniu głośników. Firmowy układ Sentry Monitor chroni przed skutkami zwarcia i wyłącza stopień wyjściowy zanim prąd przekroczy bezpieczną wartość, a kiedy problem zniknie wzmacniacz samoczynnie wraca do normalnej pracy.

Wzmacniacz jest przystosowany do montażu w standardowych szafkach i zajmuje segment 2U. Do montażu w szafce trzeba zastosować zaczepy mocujące, które można zdemontować przy instalacji wolnostojącej.

Status każdego kanału sygnalizuje przypisany do niego wielokolorowy wskaźnik diodowy na frontowej ściance.

Każdy kanał ma swoje wejście niesymetryczne RCA i wyjście w postaci terminali typu Phoenix. Każdy kanał ma swoją regulacje głośności. W poszczególnych parach kanałów można też monofonizować sygnał stereo.

Oprócz indywidualnych wejść dla poszczególnych kanałów do dyspozycji są też dwa wejścia cyfrowe (każde zdublowane w postaci koncentrycznej i optycznej) oraz dwa wejścia analogowe LR. Zarówno dodatkowe wejścia analogowe jak i wejścia cyfrowe mogą być wykorzystane jako szyna (BUS) dostarczająca sygnał do wybranych kanałów. Sygnał z analogowych wejść BUS może być przekazany na zewnątrz do innych urządzeń. Każdy kanał wzmacniacza MI128 ma przełączniki do wyboru źródła. W pierwszym kroku jest to wybór pomiędzy własnym wejściem lokalnym a szyną. Jeśli wybrana zostanie szyna, to dodatkowo trzeba wybrać jedno z czterech wymienionych wyżej wejść.

MI128 ma na wyposażeniu wejście i wyjście 12-woltowego wzywalacza. Czujnik sygnału wejściowego może wyłączyć wzmacniacz po zadanym czasie jeśli żaden sygnał nie jest wykryty i może też włączyć wzmacniacz kiedy na wejściu uśpionego wzmacniacza pojawi się sygnał.

Wymiary SWG (bez zaczepów do szafki, z nóżkami i z kablami) to 445 * 110 * 533 mm. Masa wzmacniacza jest równa 10kg.

[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MI128]
[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MI128 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl