Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - transport sieciowy bitperfect Omnia S1 (31.12.2019)

Do sprzedaży wszedł odtwarzacz strumieniowy/sieciowy NuPrime Omnia S1. Nie ma on wbudowanego konwertera CA. Jest on dostępny tylko w kolorze czarnym, w cenie 3.895zł (dystrybucja Rafko).

Urządzenia spełniające rolę transportu w systemach do odtwarzania plików z reguły są adresowane do najbardziej wymagających klientów dbających o optymalizację sygnału cyfrowego przed etapem konwersji cyfrowo-analogowej i z tego względu są kosztowne. Omnia S1 oferuje taką funkcjonalność w przystępniejszej niż zwykle cenie.

Odtwarzacz Omnia S1 jest oparty na indywidualnie dopasowanej wersji systemu Android, jest zgodny z DLNA/UPnP i oferuje trzy tryby pracy:
- jako serwer muzyczny dla innych rendererów DLNA/UPnP
- jako renderer DLNA/UPnP do strumieniowania sygnału z innych serwerów muzycznych
- jako serwer i renderer jednocześnie.

Omnia wykorzystuje indywidualnie napisany sterownik audio. Aby uniezależnić jakość sygnału audio od procesora CPU zastosowano wydzielony układ Omnia Audio Processor Unit zapewniający buforowanie i minimalizację jittera.

Odtwarzacz zdolny jest do dekodowania plików wysokiej rozdzielczości. Zastosowany procesor ARM i oprogramowanie umożliwiają dekodowanie sygnału PCM do 32-bitów/768kHz oraz DSD aż do bardzo wysokiej wersji 1024. Obsługiwane są formaty plików: AAC, AIFF, ALAC, APE, DSF, DXD, FLAC, MP3, OGG, WAV, WMA.

Urządzenie posiada wyjście optyczne i wyjście koncentryczne. Na tych dwóch wyjściach dostępny jest PCM do 192kHz oraz DSD64 w wersji DoP. Natomiast na wyjściu I2S obsługiwane są najwyższe rozdzielczości sygnału audio.

Omnia S1 ma 1 port USB 3.0 do obsługi dysków twardych. 4 porty USB 2.0 pozwalają na obsługę klawiatury, myszki, karty WiFi USB czy też podłączenie kolejnego dysku. Obsługiwane są nośniki z systemami plików FAT16/32 oraz NTFS. Wyjście wideo HDMI (bez audio) służy do wykonywania czynności użytkowych wymagających ekranu, w tym także do korzystnia z aplikacji do serwisów strumieniowych.

Z siecią lokalną można się połączyć przewodowo przez Ethernet lub bezprzewodowo przez WiFi. Nawiązanie łączności bezprzewodowej wymaga instalacji załączonej karty sieciowej WiFi podłączanej do portu USB.

Do obsługi można wykorzystać dedykowane oprogramowanie korzystając przy tym z podłączonego ekranu, myszki i klawiatury. Można też korzystać z przeglądarki internetowej, poprzez zalogowanie się do określonego adresu sieciowego. Kolejna opcja to wykorzystanie zewnętrznej aplikacji zgodnej z UPnP, czy to na system Android, czy na iOS - na przykład z aplikacji Bubble.

Ponieważ Omnia S1 działa pod kontrolą indywidualnie opracowanej wersji Androida możliwa jest wyłącznie instalacja aplikacji zaaprobowanych przez NuPrime. Aktualizacje aplikacji i nowe aplikacje są pobierane z serwera NuPrime.

Masa urządzenia to 4 kg, a wymiary SWG to 235 * 55 * 281 mm.

[zdjęcie odtwarzacza NuPrime Omnia S1]
[zdjęcie odtwarzacza NuPrime Omnia S1 - schemat gniazd połączeniowych]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl