Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - odtwarzacz strumieniowy Omnia WR-1 (27.12.2019)

Do sprzedaży wszedł nieduży odtwarzacz NuPrime Omnia WR-1. Łączy on funkcje odtwarzacza strumieniowego, odtwarzacza sieciowego oraz przetwornika cyfrowo-analogowego. Obsługuje między innymi DLNA (wersja 1.5), AirPlay, Bluetooth, Wi-Fi, Spotify, Tidal oraz ma funkcje multiroom. Urządzenie jest dostępne w jednej, srebrno-szarej wersji kolorystycznej w cenie 1.799 zł (dystrybucja Rafko).

Z siecią lokalną i z internetem można się połączyć zarówno bezprzewodowo przez Wi-Fi (enkrypcja WPA, brak WPA2) jak też przewodowo przez Ethernet. Na wyposażeniu jest cyfrowe wejście optyczne i analogowe wejście liniowe RCA. Port USB typ A pozwala na podłączanie nośników FAT16/32 o pojemności do 32GB. Przez USB odtwarzane są pliki AAC, APE, ALAC, AIFF, FLAC, MP3, Ogg Vorbis, WAV, WMA. Taka sma jest lista typów plików odtwarzanych z sieci lokalnej. Można też odbierać sygnał audio przez Bluetooth.

Urządzenie pozwala na obsługę plików PCM w rozdzielczości do 192kHz/24bity. Bezprzewodowy multiroom ogranicza jakość plików do 44/16. Na wyjściu cyfrowym też dostępny jest sygnał 44/16.

Omnia WR-1 ma analogowe wyjście RCA a także cyfrowe wyjście koncentryczne. Producent opracował kilka krzywych korekcji charakterystyki częstotliwości. Korekcja jest realizowana w oparciu o cyfrowe przetwarzanie sygnał. Do dyspozycji są następujące tryby pracy: Flat, Loudness 1, Loudness 2, Loudness 3, Rock, Jazz, Pop, Classic.

Omnia WR-1 obsługuje najpopularniejsze serwisy strumieniowe Spotify, Tidal, Qobuz. Można odtwarzać sygał z komputerów PC przy pomocy iTunes. Obsługiwane jest radio internetowe, co daje dostęp do kilku tysięcy stacji. Dzięki obsłudze UPnP można przesyłać utwory z innych urządzeń (smartfon, tablet, komputer, dysk NAS) podłączonych do tej samej sieci Wi-Fi. Obsługiwane jest też AirPlay, co umożliwia bezprzewodowe przesyłanie utworów z urządzeń mobilnych Apple z systemem iOS.

Odtwarzacz NuPrime Omnia WR-1 może być częścią systemu multiroom z obsługą do 8 stref.

Wyświetlacz OLED pokazuje najważniejsze informacje o odtwarzanych utworach. Obudowę wykonano z metalu.

Dostępne są różne warianty obsługi urządzenia. W zestawie znajduje się konwencjonalny pilot. Ponadto sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą aplikacji dostępnej z GoogleStore na urządzenia z systemem Android, a także iOS. Dla iOS można też użyć dowolnej aplikacji dla urządzeń z technologią LinkPlay.

Urządzenie jest objęte 24-miesięczną gwarancją. Wymiary SWG to 145*35*105 mm, a masa wynosi 0,25kg.

[zdjęcie odtwarzacza Nuprime Omnia WR-1]
[zdjęcie odtwarzacza Nuprime Omnia WR-1 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl