Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

OBRAVO - dynamiczno-planarne słuchawki douszne Cupid (17.12.2019)

Na nasz rynek weszły douszne słuchawki Cupid tajwańskiej firmy oBravo. Podstawowa wersja słuchawk kosztuje 699 złotych (dystrybucja MIP).

Powstała w 2006 roku marka oBravo jest jeszcze mało znana w Europie, ale ma na koncie szereg interesujących modeli w kategorii słuchawek i opracowuje własne przetworniki do swoich produktów. W słuchawkach nagłownych stosowano połączenie przetworników wykonanych w różnych technologiach. Zdaniem założyciela firmy Davida Tenga, istota tkwi w łączeniu różnych przetworników w celu uzyskania pełnego brzmienia. Każdy z nich ma inne właściwości soniczne dzięki czemu uzupełniają się one wzajemnie. W produktach oBravo znajdziemy przetworniki AMT (Air Motion Transformer), wstęgowe, dynamiczne czy planarne.

Jak podają materiały prasowe, Cupid to pierwsze na świecie słuchawki dokanałowe wykonane w technologii hybrydowej wykorzystujące połączenie przetwornika dynamicznego i planarnego. Przetwornik dynamiczny odpowiada za dolną część pasma, a górną odtwarza przetwornik planarny. Słuchawki wykonano z metalu, pokrytego od wewnątrz mosiądzem, a od zewnątrz czarnym złotem. Odpinany kabel firmy Litz ma sztywne połączenie typu MMCX Pentacon i został wykonany w technologii OCC z użyciem najczystszej dostępnej miedzi beztlenowej.

W ofercie są trzy wersje słuchawek różniące się dołączanym wysposażeniem.
Basic - wariant podstawowy w cenie 699 zł.
Prime - wariant z lepszym kablem w wersji symetrycznej zakończonej wtykiem 2,5mm. Dodatkowo w komplecie jest przejściówką na 3,5mm. Cena sugerowana wersji Prime wynosi 1.099 zł.
Ultimate - najbogatszy wariant, który różni się od wersji Prime tym, że dodatkowo w zestawie jest wysokiej jakości przejściówka na 4,4mm. Cena sugerowana wersji Ultimate wynosi 1.299 zł.

W każdym z zestawów znajduje się pokrowiec wraz kompletem pianek oraz gumek o rożnych rozmiarach, umożliwiających dopasowanie słuchawek do ucha.

Dane techniczne oBravo Cupid:

[zdjęcie słuchawek oBravo Cupid]
[zdjęcie słuchawek oBravo Cupid z kablem]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl