Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SCANSONIC - w dystrybucji Audio Systemu (12.12.2019)

Firma Audio System wprowadziła do swojej oferty dystrybucyjnej produkty marki Scansonic, która jest powiązana personalnie z Raidho. Produkty obu duńskich marek projektują te same osoby.

Gama produktowa marki Scansonic obejmuje kolumny do systemów hi-fi i kina domowego. Kolumny powstają w Danii i czerpią z tradycji prostego, eleganckiego skandynawskiego wzornictwa. Obudowy są smukłe. Droższe modele mają zaokrąglone krawędzie i zaokrąglone ścianki.

Podobnie jak w kolumnach Raidho charakterystycznym elementem jest wstęgowy głośnik wysokotonowy z membraną o bardzo niskiej masie. Membrana głośników wysokotonowych z serii MB jest wykonana z kompozytu aluminiowo-kaptonowego o grubości zaledwie 20 mikrometrów i sumarycznej masie ok. 0,03 g, co jest wartością około pięćdziesięciokrotnie niższą od masy konwencjonalnych kopułek tekstylnych, ceramicznych, berylowych czy diamentowych.

Głośniki niskotonowe mają membrany wzmacniane włóknem węglowym bez nakładki przeciwpyłowej. Zastosowano układ krótkiej cewki pracującej w długiej szczelinie magnetycznej.

Wytoczone ze stopu lotniczego aluminium nóżki pozwalają na wypoziomowanie kolumn względem podłoża. Aby zapewnić dodatkową sztywność górna płaszczyzna obudów została wzmocniona warstwą z włóknem węglowym. Solidne wzmocnienia wewnętrzne zapewniają obudowom sztywność.

Polski cennik obejmuje dwie serie kolumn Scansonic. Tańsza seria M liczy trzy modele, począwszy od podstawkowego M10 (cena 2.790 złotych), do podłogowego M40 za 8.600 złotych. Droższa seria MB jest liczniejsza. Oprócz kolumn postawkowych MB1B (cena 8.390 złotych) i kilku modeli podłogowych (najdroższy MB6B za 39.130 złotych) jest w niej też głośnik centralny i subwoofer. W ofercie są też dedykowane podstawki.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Scansonic M40]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl