Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

RAAL-REQUISITE - wstęgowe słuchawki SR1A (11.12.2019)

Na nasz rynek weszły słuchawki Raal-Requisite SR1A. Są to pierwsze na świecie nagłowne monitory odsłuchowe wyposażone w głośniki wstęgowe. Sugerowana cena detaliczna wraz z elementami uzupełniającymi wynosi 18.000zł (dystrybucja MIP).

SR1A to dzieło dwóch firm, serbskiej manufaktury RAAL, specjalizującej się w produkcji ręcznie produkowanych przetworników wstęgowych oraz firmy Requisite wywodzącej się z USA, specjalizującej w produkcji komponentów takich jak mikrofony, monitory odsłuchowe, czy kompresory.

Wygląd i konstrukcja SR1A różnią sie od typowych rozwiązań. Na stelażu okalającym głowę umieszczono głośniki wstęgowe pracujące w pełnym zakresie pasma słyszalnego dla ucha ludzkiego. Tradycyjne rozróżnienie pomiędzy konstrukcją otwartą a zamkniętą nie ma tu zastosowania. W SR1A głośniki wstęgowe umieszczone są w otwartych komorach, skrzydłach, które opierają się na skroniach słuchacza i są ruchome, pracują de facto na wolnym powietrzu. Użytkownik może na bieżąco zmieniać ustawienie wspomnianych skrzydeł, zmieniając tym samym scenę utworu. Według materiałów prasowych pełnozakresowe przetworniki wstęgowe są w stanie wygenerować przed słuchaczem ogromną scenę z widocznymi wokalistami i instrumentami.

Słuchawki są produkowane ręcznie. Wykorzystano takie materiały jak stal i włókno węglowe. SR1A są polecane zarówno do studiów nagraniowych jak i dla użytkowników domowych.

W komplecie ze słuchawkami znajduje się specjalny interfejs oraz okablowanie służące do podłączenia do wzmacniacza głośnikowego. Oprócz tego klient otrzymuje słuchawki z 7-calowym kablem i walizką, w której mieści się cały zestaw.

Dane techniczne SR1A:

[zdjęcie słuchawek Raal-Requisite SR1A]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl