Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - hybrydowy, analogowy wzmacniacz zintegrowany MA352 (5.11.2019)

Na nasz rynek wszedł dwukanałowy, hybrydowy wzmacniacz zintegrowany McIntosh MA352. Jego cena wynosi 32.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

MA352 to urządzenie w pełni analogowe. Sekcja przedwzmacniacza wykorzystuje układy lampowe. Zastosowano parę lamp 12AX7A oraz parę 12AT7. Tranzystorowy stopień wyjściowy jest bezpośrednio sprzężony z obciążeniem. Wysokoprądowe tranzystory szybko osiągają równowagę termiczną i wzmacniacz nie wymaga długiego rozgrzewania.

Wzmacniacz ma 2 wejścia symetryczne i 3 wejścia niesymetryczne dla sygnałów o poziomie liniowym, a także wejście gramofonowe MM z regulowaną impedancją. Charakter brzmienia można dopasować przy pomocy pięciopunktowej, analogowej regulacji barwy, gdzie każde pasmo ma zakres regulacji +/-12dB. Regulację barwy można pominąć. Dostępna jest też funkcja obejścia dla kina domowego (Home Theater Pass Through).

Oprócz złoconych terminali głośnikowych do dyspozycji jest też wyjście słuchawkowe jack 6,35mm i wyjście zmiennopoziomowe z przedwzmacniacza, co pozwala na podłączenie zewnętrznej końcówki mocy, pojedynczego subwoofera lub dwóch subwooferów. Wyjście słuchawkowe jest sterowane przez wzmacniacz High Drive z firmowym systemem obróbki stereo HXD (Headphone Crossfeed Director).

W MA352 zaimplementowano firmowe rozwiązania zabezpieczające. Opatentowana technologia Power Guard monitoruje sygnał wyjściowy i na bieżąco dostosowuje sygnał wejściowy aby uniknąć obcinania sygnału. Pracujący bez bezpieczników układ Sentry Monitor chroni przed zwarciem i w razie potrzeby odcina stopień wyjściowy, a potem automatycznie powraca do zwykłej pracy gdy warunki na to pozwalają.

Urządzenie spoczywa na chassis z polerowanej stali nierdzewnej. Radiatory Monogrammed Heatsinks mają profil w kształcie loga McIntosh. W charakterystycznym dla firmy stylu utrzymano niebieskie wskaźniki mocy, gałki, podświetlane logo i frontowy panel z czarnego szkła.

Wysposażenie uzupełniają porty dla sygnałów sterujących i dla wyzwalacza, a także port serwisowy.

Dane techniczne MA352:

[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MA352]
[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MA352 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl