Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BLADELIUS - Audio Atelier nowym dystrybutorem na Polskę (4.11.2019)

Audio Atelier zostało nowym dystrybutorem marki Bladelius w Polsce. W czasie najbliższej wystawy Audio Video Show w Warszawie prezentowane będą trzy systemy z produktami firmowanymi przez Mike'a Bladeliusa. Wśród nich znajdzie się też nowość, superintegra o nazwie Oden. Jak na razie brak jeszcze szczegółowych informacji o Odenie, ale według zapowiedzi ma to być model wyjątkowy. Sam Mike Bladelius też ma być obecny na warszawskiej wystawie.

Oprócz Odena szwedzka firma ma w ofercie inne wzmacniacze zintegrowane. Najtańszy z nich to Tyr III. Na przyszły rok zapowiedziano premierę nowej wersji innej znanej integry, Thora. Bladelius produkuje też wzmacniacz zintegrowany Brage, który pracuje w klasie A i oferuje dużą jak na tego typu konstrukcję moc 2*45W.

W ofercie szwedzkiej marki są także przedwzmacniacze, przedwzmacniacze z wbudowanym DAC-iem, końcówki mocy, wieloformatowy odtwarzacz muzyczny Gondul M wyposażony w szereg wejść cyfrowych oraz odtwarzacz/streamer Mimer.

Wszystkie urządzenia Bladeliusa są projektowane i produkowane w Szwecji. Oferowane są tylko w srebrnym wykończeniu i mają charakterystyczne, elegenckie wzornictwo w minimalistycznym skandynawskim stylu.

Mike Bladelius to jeden z najbardziej znanych inżynierów-projektantów w świecie audio. Zanim rozpoczął pracę na własny rachunek miał okazję współpracować z legendarnym Nelsonem Passem. Karierę zaczął w Kalifornii na początku lat 1990-tych w firmie Treshold, do której zatrudnił go właśnie Nelson Pass, ówczesny właściciel tej marki. Choć ten ostatni po dwóch latach opuścił firmę, Bladelius pozostał w niej jeszcze przez kolejne dwa lata współtworząc kolejne produkty. Po opuszczeniu Tresholda, jako konsultant, pracował dla marki Classe pełniąc tam funkcję głównego projektanta. Znany jest również z opracowania przetworników cyfrowo-analogowych Ultra Analog stosowanych przez Marka Levinsona i Tresholda w ich produktach. W 1995 roku, w szwedzkim Alingsas założył własną firmę, Bladelius Design Group. Przez szereg lat produkty tego producenta na rynek trafiały pod marką Advantage. Nawet wówczas, gdy Mike Bladelius prowadził już własną firmę, po jego wiedzę i doświadczenie nadal sięgały inne firmy audio, w tym choćby Primare. XXI wiek to już era urządzeń wprowadzanych na rynek pod własnym nazwiskiem. Nazwy dla poszczególnych modeli czerpane są z nordyckiej mitologii podkreślając pochodzenie urządzeń i ich konstruktora.

[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego Bladelius Tyr III]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl