Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TRIANGLE - nowa seria kolumn głośnikowych Borea (14.10.2019)

Na polski rynek weszła nowa seria kolumn głośnikowych Borea marki Triangle. W skład linii Borea wchodzą trzy kolumny podłogowe BR07, BR08 i BR09, dwie kolumny podstawkowe BR02 oraz BR03, a także kolumna centralna BRC01. Kolumny Borea są objęte 24-miesięczną gwarancją i oferowane w trzech wersjach kolorystycznych (Biały, Black Ash, Walnut). Dystrybucję prowadzi Rafko.

Wszystkie zestawy Borea mają obudowy bass-reflex. Zestawy podstawkowe i zestaw centralny mają gumowe stópki aby ograniczyć transmisję drgań. Zestawy podłogowe można użytkować z dołączonym cokołem lub bez niego. Zależnie od wyboru użytkownika można korzystać z kolców lub gumowych stopek.

Wnętrze obudów jest wyposażone we wzmocnienia wykonane z paneli MDF. Pomiędzy wzmocnieniami obudowy a układami napędowymi glośników umieszczone są podkładki z pianki EVA. Jest to tak zwany system DVAS (Driver Vibration Absorption System), służący redukcji wibracji z głośników.

Mocowanie głośników realizowane jest bez widocznych śrub na zewnątrz kolumny, zaś mocowanie maskownic odbywa się za pomocą magnesów. Dzięki temu fronty kolumn pozbawione są jakichkolwiek zbędnych elementów. Dla optymalizacji brzmienia zalecane jest zdjęcie maskownic.

Głośnik wysokotonowy stosowany w serii Borea w firmowej literaturze nazwano EFS Tweeter (Efficient Flow System). Ma on 25-milimetrową kopułke jedwabną i stożek fazowy do rozpraszania dźwięku. Kopułka współpracuje z płytką tubą. Zastosowano neodymowy magnes i zadbano o efektywne chłodzenie. Głośniki średniotonowe/niskośredniotonowe mają membrany z naturalnej celulozy, bez powlekania powierzchni. Głośniki, które odtwarzają tylko niskie tony mają membrany z włókna szklanego.

Borea BR09 (cena 5.695 złotych) to flagowa kolumna z tej linii. Jest to trójdrożny zestaw o efektywności 92,5dB i wysokości 112,6cm. Port BR znajduje się na przedniej ściance. Wysokie tony odtwarza głośnik 1-calowy EFS, średnie tony głośnik celulozowy 165mm, a niskie tony zespół trzech głośników 165mm z membranami z włókna szklanego.

Kolejny zestaw Borea BR08 (cena 4.795 złotych) to też zestaw trójdrożny. Efektywność wynosi 92dB a wysokość 105,1cm. Port BR znajduje się na przedniej ściance. Wysokie tony odtwarza głośnik 1-calowy EFS, średnie tony głośnik celulozowy 165mm, a niskie tony zespół dwóch głośników 165mm z membranami z włókna szklanego.

BR07 (cena 4.095 złotych) to najmniejsza z podłogówek Borea. Jest to kolumna 2,5-drożna o efektywności 91dB, wysokości 101,1cm. Port BR znajduje się na przedniej ściance. Wysokie tony odtwarza głośnik 1-calowy EFS. Głośnik celulozowy 165mm odtwarza średnie i niskie tony, a w zakresie niskich tonów wspomaga go głośnik 165mm z membraną z włókna szklanego.

BR03 (cena 1.995 złotych) to dwudrożna kolumna podstawkowa z portami BR na przedniej ściance. Jej efektywność to 90dB. Wysokie tony odtwarza głośnik 1-calowy EFS. Głośnik celulozowy 165mm odtwarza średnie i niskie tony.

BR02 (cena 1.595 złotych) to dwudrożna kolumna podstawkowa, najmniejsza w całej serii, o efektywności 89dB. Jako jedyna ma port bass-reflex na tylnej ściance. Wysokie tony odtwarza głośnik 1-calowy EFS. Głośnik celulozowy 130mm odtwarza średnie i niskie tony.

BRC01 (cena 1.245 złotych) to centralny zestaw o dwudrożnej konstrukcji i o efektywności 90dB. Porty BR znajdują się na przedniej ściance. Wysokie tony odtwarza głośnik 1-calowy EFS. Dwa głośniki celulozowe 130mm odtwarzają średnie i niskie tony.

[zdjęcie kolumn Triangle Borea]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl