Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HEGEL - wzmacniacz zintegrowany H120 z obsługą źródeł cyfrowych (7.10.2019)

W listopadzie na polski rynek ma wejść wzmacniacz zintegrowany H120 norweskiej firmy Hegel. Dystrybucję prowadzi Audioklan.

H120 zajmie miejsce popularnego modelu Röst wprowadzonego do oferty trzy lata temu. W porównaniu ze swoim poprzednikem H120 przynosi drobne udoskonalenia w sekcji analogowej, znaczne zmiany w układach konwersji cyfrowo-analogowej oraz istotne poszerzenie możliwości funkcjonalnych.

H120 ma trzy wejścia dla sygnałów analogowych - 2 niesymetryczne RCA i jedno symetryczne XLR.
Dla sygnałów cyfrowych zainstalowano jedno wejście koncentryczne, 3 wejścia optyczne, wejście USB typ B i wejście sieciowe Ethernet.
Oprócz pojedynczego zestawu wyjść głośnikowych na wyposażeniu jest też wyjście RCA o regulowanym poziomie i wyjście słuchawkowe.

Oprócz zestawu wejść analogowych i cyfrowych Röst miał też wejście sieciowe pozwlające na obsługę poprzez protokół IP i na strumieniowanie sygnału audio. W późniejszych modelach H190, H590 i H390 dodano obsługę Spotify Connect, stabilniejsze połączenie UPnP. Aktualizacje oprogramowania wprowadziły kompatybilność z AirPlay2 i Roon. Poprzez aktualizacje wdrażane są kolejne rozwiązania. Wymienione wyżej funkcjonalości pojawią się też w H120. W porównaniu z droższymi H390 i H590 pominięta została natomiast obsługa DSD i MQA, co jest uzasadnione dość wysokimi kosztami implementacji tych rozwiązań.

Wszystkie wejścia H120 można indywidualnie konfigurować, można je też przełączyć w tryb obejścia dla kina domowego. Dostępna jest możliwość indywidualnego ustawienia maksymalnego poziomu głośności dla wyjścia słuchawkowego oraz wyjścia głośnikowego. Użytkownik może również określić początkowy poziom głośności. Nowy H120 może być wybudzany z trybu uśpienia poprzez sieć LAN. Kiedy urządzenie jest uśpione, użytkownik może je wybrać w aplikacji (Spotify, AirPlay, itd.) i je wybudzić.

Sekcja analogowa H120 jest podobna jak u poprzednika. Wprowadzono jednak liczne udoskonalenia. Jednym z nich jest zredukowanie poziomu szumu w wyjściu słuchawkowym. Natomiast większa jest zmiana dotycząca konwersji cyfrowo-analogowej. H120 wykorzystuje taki sam moduł konwertera jak w droższym wzmacniaczu H190 i jest to układ znacznie wyższej klasy niż w modelu Röst.

Dane techniczne H120:

[zdjęcie wzmacniacza Hegel H120]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl