Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LYNGDORF - MP-60, wielokanałowy procesor dźwięku z funkcjami specjalnymi (25.09.2019)

Od połowy października 2019 na polskim rynku będzie dostępny zaawansowany, 16-kanałowy procesor dźwięku Lyngdorf Audio MP-60. Oprócz samej obsługi różnych formatów dźwięku przestrzennego urządzenie ma też szereg dodatkowych funkcji. Cena MP-60 wynosi 65.300 złotych. Dodatkowe moduły (DCI, AES67, cyfrowe wyjście) kosztują po 4.600 złotych każdy. Dystrybucję prowadzi Trimex.

MP-60 to unowocześniona wersja modelu MP-50. Procesor jest zaprojektowany i produkowany w Danii przez Lyngdorf Audio. Został opracowany dla wymagających audiofilów, którzy poszukują najwyższej jakości zarówno w formatach wielokanałowych jak i w stereo.

MP-60 oferuje dekodowanie i symetryczne wyjścia dla 16 kanałów audio. Posiada 8 wejść HDMI i 3 wyjścia (jednym z nich jest HDBaseT pozwalające podłączyć się do projektora z nieskompresowanym cyfrowym wideo Full HD i audio). Przełącznik matrycowy HDMI kieruje dowolne z 8 wejść HDMI do dowolnego z 2 wyjść HDMI lub wyjścia HDBaseT. Obsługiwany jest standard HDMI 2.1 z funkcjami eARC, Dynamic Lip-Sync i QMS (Quick Media Switching), a także najnowsze formaty dekodowania i przetwarzania końcowego.

Ze swoim 16-kanałowym dekodowaniem MP-60 oferuje pełne wsparcie formatów Dolby Atmos, DTS:X PRO i Auro-3D, a także starszych formatów (Dolby Digital, EX & Plus, Dolby TrueHD, DTS ES Discrete 6.1, DTS ES Matrix 6.1, DTS 96/24, DTS-HD High Res Audio, DTS-HD Master Audio).

Przepustowość wideo do 18Gb/s pozwala MP-60 na obsługę strumienia wideo 4K 60 Hz, w tym przekazywanie informacji HDR lub Dolby Vision. Główne wyjście obsługuje kanał zwrotny eARC co pozwala na przesył pełnego Dolby Atmos z telewizora do procesora, zapewniając pełną jakość dźwięku z wbudowanych odtwarzaczy multimedialnych w telewizorze. MP-60 obsługuje również przekazywanie nowego formatu HDR HLG (Hybrid Log Gamma) do strumieniowego przesyłania wideo.

MP-60 ma na wyposażeniu technologię RoomPerfect, czyli autorskie rozwiązanie Lyngdorfa do korekcji akustyki pomieszczenia. Sygnał jest korygowany stosownie do kształtu, wielkości i właściwości akustycznych pomieszczenia, uwzględnione jest też położenie głośników. Według producenta jest to najbardziej zaawansowane na rynku rozwiązanie do korekcji akustycznej.

MP-60 posiada wbudowany odtwarzacz multimedialny kompatybilny ze Spotify, Airplay, Roon Endpoint oraz radiem internetowym. Poprzez połączenie sieciowe lub złącze USB można uzyskać dostęp do muzycznej biblioteki i odtwarzać nagrania stereo lub wielokanałowe.

Procesor MP-60 posiada wbudowany system kształtowania dźwięku, który pozwala użytkownikowi dostosować 32 różne brzmieniowo nastawy, zmieniając ich ogólną tonację według indywidualnych preferencji użytkownika dla każdego wejścia procesora oraz wyrównać sygnał źródłowy dla każdego nagrania. Przebieg edycji można kontrolować za pomocą interfejsu przeglądarki, która pokazuje wpływ każdego filtra, jak również ogólny efekt tego procesu.

Obudowa MP-60 zaprojektowana zgodnie z trendami nowoczesnego wzornictwa przemysłowego jest wykonana w charakterystycznym dla Lyngdorfa dyskretnym, czarnym, matowym kolorze. Informacje o pracy urządzenia pokazuje duży wyświetlacz. Ponieważ procesor nie wymaga aktywnego chłodzenia, sam nie generuje hałasu. Istnieje możliwość wyposażenia procesora w uchwyty do montażu w szafkach 19-calowych oraz mocowania na stelażu.

Procesorem MP-60 można sterować za pomocą pilota Bluetooth/IR, aplikacji na iOS/Andorid oraz poprzez wpisanie IP procesora w przeglądarce internetowej. Wizualny układ głośników w menu ustawień pozwala na optymalne ustawienie procesora dla danego systemu głośników. Możliwa jest też integracja MP-60 z systemami sterowania.

Producent podkreśla wysoką jakość wykonania. Dzięki doborowi wyselekcjonowanych i wyspecjalizowanych elementów elektronicznych, przemyślanej konstrukcji mechanicznej, drobiazgowemu procesowi produkcji, a także dzięki 48-godzinnemu wygrzewaniu każdego urządzenia przed wysyłką zapewniona jest najwyższa jakość i niezawodność.

Do MP-60 można dokupić 3 opcjonalne moduły. Jeden oferuje cyfrowe wejście dla serwerów filmowych DCI (Digital Cinema Inicjatywy), drugi cyfrowe wyjście audio zgodne z AES67, a trzeci wyjście cyfrowe AES/EBU.

Dane techniczne MP-60:

[zdjęcie procesora Lyngdorf MP-60]
[zdjęcie procesora Lyngdorf MP-60 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl