Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - kondycjoner Pure AC-4 z czterema gniazdami sieciowymi (21.09.2019)

Na nasz rynek wszedł kondycjoner sieciowy NuPrime Pure AC-4. Jest on objęty 24-miesięczną gwarancją, a jego cena wynosi 3.765 złotych (dystrybucja Rafko).

Do Pure AC-4 można podłączyć cztery urządzenia. Zastosowano pozłacane gniazda sieciowe Furutech FPX oraz dedykowany bezpiecznik 15A.

Na przedniej ściance zainstalowano wyświetlacz parametrów. Wyświetla on dane takie jak napięcie, natężenie i podawaną moc. Wyświetlacz może być wyłączony.

Pure AC-4 obniża poziom szumów z sieci elektrycznej o co najmniej 20 decybeli. Typowymi źródłami zakłóceń są urządzenia AGD czy oświetlenie LED. Jak podają materiały producenta w AC-4 wyeliminowano błędy spotykane w konkurencyjnych urządzeniach gdzie stosowane są proste filtry, które kompresują energię dostarczaną przez sieć elektryczną. Ilość gniazd w AC-4 ograniczono do czterech, aby uniknać interferencji silnie rosnących przy dalszym zwiększaniu liczby gniazd.

Aby zapewnić optymalne warunki pracy zarówno dla źródeł dźwięku jak i wzmacniaczy NuPrime zaprojektował w Pure AC-4 dwie zupełnie oddzielne sekcje filtrujące, a każda z nich jest podłączona do dwóch gniazd.

Dla urządzeń źródłowych jak odtwarzacz, DAC, przedwzmacniacz (zakresem od 3 do 8 amperów) zaimplementowano filtry LC siódmego rzędu z kondensatorami i cewkami wysokiej mocy. Maksymalna zdolność izolacji wynosi 1.000 razy.

Dla urządzeń wzmacniających jak końcówka mocy, wzmacniacz zintegrowany, amplituner (zakres od 10 do 15 amperów) zaimplementowano filtry LC piątego rzędu. Obwód jest zdolny do przeniesienia maksymalnego prądu 27 amperów. Cewki wykonano z miedzi o grubości 1,6mm, zaś poziom izolacji wynosi od 10 do 50 razy.

Na wyposażeniu jest też wejście i wyjście wyzwalacza. Urządzenie ma masę 3,25kg i wymiary 330*74*253mm.

[zdjęcie kondycjonera NuPrime Pure AC-4]
[zdjęcie kondycjonera NuPrime Pure AC-4 - wnętrze]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl