Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ANCIENT AUDIO - system Galaxy (25.01.2002)

Firma Ancient Audio ma nowy produkt w postaci kompletnego systemu audio. Sercem zestawu jest zdalnie sterowany stolik/tuner/przedwzmacniacz. Należący do systemu odtwarzacz CD oparty został na modelu "Lektor II". Wykorzystuje on napęd Philips VAM 1201, oraz 24-bitowy przetwornik Crystal Semiconductor. Zasilacz odtwarzacza jest oddzielny, schowany w stoliku, niemniej odtwarzacz może pracować jako samodzielne urządzenie. Wzmacniacze to dość nietypowe monobloki. Przede wszystkim, mają one oddzielną sekcję niskotonową, pracującą do ok 100Hz o mocy 120 W. Reszta pasma jest wzmacniana przez hybrydowy wzmacniacz o mocy 30 W. Stopień wyjściowy pracuje w klasie A Single Ended, co wymaga solidnych radiatorów półmetrowej wysokości - pobiera on 150 W mocy na kanał. Stopień napięciowy jest lampowy. Obie sekcje monobloku mają całkowicie rozdzielone zasilacze. Pojemność kondensatorów to prawie 100.000 uF. Wzmacniacze mogą być przystosowane do dowolnej kolumny głośnikowej, wyposażonej w bi-wiring.
Kolumny mają 150 cm wysokości i 120 kg wagi. Ścianka przednia, wykonana z jednego kawałka granitu posiada wzmocnienia ze stali chromowo-wanadowej. Aby wytłumić fale powstające w konstrucji obudowy, reszta ścianek wykonana jest z MDF. Konstrukcyjnie kolumna jest rozwinięciem wcześniejszego "Aktiv Monitor", część niskotonową (głośnik Hertz 200 mm) zasila oddzielny wzmacniacz. Część średnio- wysokotonową (130 mm Audax Aerogel oraz Focal 30 mm, Trioxid) posiada srebrne okablowanie. Dzięki sporej sumarycznej skuteczności (92 dB) kolumna może też pracować ze wzmacniaczem lampowym. Wszystkie elementy systemu oparte są na regulowanych kolcach, a sumaryczna masa wynosi ponad pół tony.

Ceny poszczególnych elementów wynoszą:
stolik/tuner/przedwmacniacz - 8 000 zł
odtwarzacz CD - 8 000 zł
kolumny (para) - 15 000 zł
wzmacniacze (para) - 19 000 zł
pilot (marmurowy...) - 1 000 zł

Jak chodzi o inspirację dla nazwy to przytoczymy komunikat prasowy w oryginalnym brzmieniu. "Galaxy" jest nawiązaniem do materiału konstrukcyjnego: naturalnego granitu Galaxy Star. Innym materiałem jest naturalny marmur Quatemala. Są to jedne z najpięniejszych i najdroższych naturalnych kamieni. Innym luźnym skojarzeniem jest fakt, iż system ten jest jedyny w całej Galaktyce.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl