Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SENNHEISER - trzecia wersja bezprzewodowych słuchawek Momentum Wireless (17.09.2019)

Na targach IFA 2019 (6-11 września) premierę miały słuchawki bezprzwodowe Sennheiser Momentum 3 Wireless. Sa one dostępne w kolorze czarnym w katalogowej cenie detalicznej 1.699 zł, a wariant w kolorze kremowym będzie dostępny od listopada (dystrybucja Aplauz Audio).

Słuchawki są wyposażone w 42-milimetrowe przetworniki dynamiczne. Mają konstrukcję zamkniętą, wokółuszną.

Poduszki nauszników i górna część pałąka pokryte są miękką skórą owczą, co ma zapewnić wysoki komfort. Pałąk wykonano ze stali nierdzewnej o perłowej powierzchni. Mocne suwaki i zawiasy ze stali nierdzewnej zapewniają wytrzymałość konstrukcji, która pozwala na pewne używanie słuchawek również w ruchu. Pałąk jest składany, słuchawki można złożyć i przechowywać w dołączonym do zestawu materiałowym pokrowcu.

Do transmisji bezprzewodowej Momentum 3 wykorzystują Bluetooth w wersji 5.0. Do parowania słuchawek można skorzystać z NFC i trybu automatycznego. Obsługiwane są kodeki aptX, AAC i SBC, a także charakteryzujący się niskim opóźnieniem kodek aptX Low Latency, który zapewnia wysokiej jakości synchronizację dźwięku z obrazem na ekranie.

Można też podłączyć słuchawki znajdującym się w zestawie kablem. Przy połączeniu kablowym nie można korzystać z funkcji sterujących, ale jeżeli bateria jest naładowana można też korzystać z redukcji hałasu.

Aktywna redukcja hałasu (ANC) wykorzystuje 4 mikrofony i ma trzy tryby pracy dopasowane do różnych warunków zewnętrznych. Natomiast funkcja Transparent Hearing pozwala użytkownikom na słuchanie muzyki przy zachowaniu kontaktu z dźwiękami z otoczenia.

Bateria litowo-polimerowa działa do 17 godzin z włączonym ANC. Ładowanie trwa około 3 godzin, odbywa się przez USB, a kabel jest załączony w komplecie.

Funkcja Auto On/Off włącza lub wyłącza słuchawki natychmiast po ich rozłożeniu lub złożeniu. Funkcja Smart Pause wykorzystuje czujniki zbliżeniowe do wstrzymania dźwięku po zdjęciu słuchawek i wznowienia odtwarzania po ich ponownym założeniu. Prosty interfejs z trzema przyciskami zapewnia kontrolę dźwięku lub połączeń. Słuchawki umożliwiają korzystanie z asystentów głosowych, takich jak Siri i Google Assistant za jednym dotknięciem. Alexa od Amazonu będzie dostępna po aktualizacji oprogramowania za pośrednictwem aplikacji Sennheiser Smart Control.

Przy pomocy wbudowanego korektora i aplikacji Sennheiser Smart Control można dopasować dźwięk do swoich upodobań. Nowe Momentum mają też zintegrowany tracker Bluetooth. Dzięki temu trackerowi można zlokalizować słuchawki za pomocą aplikacji Tile.

Masa słuchawek wynosi 305g. Impedancja w trybie aktywnym to 470Ω, a w trybie pasywnym 100Ω. Czułość jest równa 118dB/1V/1kHz.

[zdjęcie słuchawek Sennheiser Momentum 3 Wireless]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl