Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SCAN CABLE - kable MasterFlex SilverMix do bi-wiringu (14.09.2019)

Latem tego roku do sprzedaży weszły nowe kable marki SCAN Cable. Obecna w ofercie od wielu lat seria MasterFlex poszerzona została o przeznaczone do bi-wiringu hybrydowe kable głośnikowe MasterFlex SilverMix. Ich produkcja odbywa się w Niemczech. Promocyjna cena detaliczna wynosi obecnie 42 zł za metr. Dystrybucję prowadzi AC / Audio Components.

Przewody są wykonane w technologii hybrydowej, wykorzystują przewodniki metaliczne o różnych przekrojach i poziomach konduktancji. Rozwiązanie to zgłoszono jako patent HCT (Hybrid Conductivity Technology).

MasterFlex SilverMix jest zaprojektowany i dostosowany do systemów podwójnego okablowania, czyli połączeń bi-wiring i bi-amping. Konstrukcja uwzględnia podział spektrum akustycznego na częstotliwości przetwarzane przez filtry dolno- i górnoprzepustowe.

Wyniki wielu badań laboratoryjnych pokazują, że srebro przewodzi wyższe częstotliwości lepiej niż miedź. Zjawisko to wykorzystane zostało w konstrukcji MasterFlex SilverMix. Dwie posrebrzane żyły o przekroju 2*1,7mm2 przewodzą pasmo przyporządkowane filtrom górnoprzepustowym. Pozostałe żyły na bazie ultraOFCu (2*1,5mm2) przeznaczone są dla dolnego zakresu pasma. MasterFlex SilverMix posiada adekwatne oznaczenie przewodów dla sekcji średnio-wysokotonowej oraz dla toru niskotonowego.

Materiały izolacyjne i stabilizujące mechanicznie to mieszanka polwinitów oraz syntetyczne włókno poliamidowe (nylon). Wiązka włókien polipropylenowych stabilizuje przewód utrzymując jego osiowy układ, optymalizuje parametry indukcyjno-pojemnościowe oraz pozytywnie wpływa na interakcję między przewodnikiem a dielektrykiem.

Kable sprzedawane są na metry, jednak poszczególni sprzedawcy na życzenie klienta wykonują konfekcję z wybranymi wtykami.

[zdjęcie kabla głośnikowego SCAN Cable MasterFlex SilverMix]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl