Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - w pełni bezprzewodowe słuchawki douszne WF-1000XM3 (13.09.2019)

W ubiegłym miesiącu do sprzedaży weszły w pełni bezprzewodowe słuchawki douszne z systemem redukcji hałasu Sony WF-1000XM3. Jest to kolejny model z rodziny 1000X. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne: silver, black. Cena wynosi 999 zł (dystrybucja Sony Polska).

WF-1000XM3 to słuchawki w pełni bezprzewodowe, zupełnie pozbawione kabli. Akustycznie jest to konstrukcja zamknięta, z przetwornikiem dynamicznym o rozmiarze 6mm. Przetwornik typu kopułkowego ma cewkę CCAW i magnes neodymowy. Pojedyncza słuchawka ma masę 8,5g.

W WF-1000XM3 zastosowano nowo opracowany układ Bluetooth, który umożliwia równoczesne przesyłanie lewego i prawego kanału dźwięku, w przeciwieństwie do dotychczasowych rozwiązań, w których lewy i prawy kanał były transmitowane naprzemiennie. Nowa, zoptymalizowana antena ma zapewniać stabilne połączenie. Zmniejszenie opóźnienia dźwięku poprawia komfort oglądania filmów na sparowanym urządzeniu.

Słuchawki korzystają z Bluetooth wersji 5.0, mają zasięg około 10m w linii wzroku. Obsługiwane są profile A2DP, AVRCP, HFP, HSP. Oprócz standardowego kodeka SBC obsługiwany jest też kodek AAC.

System redukcji zewnętrznych hałasów opiera się na wykorzystaniu dwóch rozwiązań: wykrywającej hałasy technologii Dual Noise Sensor oraz eliminującego niepożądane dźwięki procesora HD QN1e. Technologia Dual Noise Sensor wykorzystuje dwa mikrofony na powierzchni słuchawek, jeden skierowany do przodu i jeden do tyłu. Informacje o zewnętrznych dźwiękach trafiają do procesora HD QN1e, który ma 24-bitowy system przetwarzania dźwięku. Generuje on odwrócony sygnał, tłumiąc odgłosy tła w szerokim paśmie częstotliwości. Ważną cechą procesora jest też małe zużycie energii. Oprócz tego zaimplementowano jeszcze system DSEE HX (Digital Sound Enhancement Engine HX) do optymalizacji nagrań ze skompresowanych plików muzycznych, takich jak MP3.

Konstrukcja nazwana ergonomic tri-hold sprawia, że włożone do uszu słuchawki mają trzy punkty mocowania, co ma zapobiegać ich wysuwaniu się. Zastosowano gumowe powierzchnie o dużej przyczepności, co też wspomaga stabilne trzymanie się wkładek w uszach. Do wyboru są 4 rozmiary wkładek hybrydowych oraz 3 rozmiary wkładek Triple comfort. Wkładki douszne blokują też przedostawanie się dźwięków z zewnątrz.

Dostarczane w zestawie etui pełni rolę ładowarki dla słuchawek, a samo jest ładowane przez USB (kabel USB w zestawie). Funkcja szybkiego ładowania pozwala w 10 minut uzupełnić zapas energii na 90 minut słuchania. Etui wystarcza na maksymalnie 3 dodatkowe ładowania. Pojedyncze ładowanie trwa około 1,5 godziny i w trybie odtwarzania muzyki pozwala na pracę do 6 godzin z włączonym osłabianiem hałasów, lub 8 godzin z wyłączonym osłabianiem.

Słuchawki są zoptymalizowane do współpracy z Asystentem Google. Umożliwia to obsługę za pomocą komend głosowych. Aplikacja Sony | Headphones Connect pozwala z kolei dostosować dźwięk, sposób osłabiania zewnętrznego hałasu czy działanie czujników dotykowych.

Komunikację z otoczeniem bez zdejmowania słuchawek umożliwia tryb Quick Attention. Aby go użyć, należy przyłożyć palec do panelu dotykowego na lewej słuchawce. Urządzenie natychmiast zmniejszy głośność i przestanie tłumić dźwięki z zewnątrz. Przy pomocy aplikacji użytkownik może ponadto wybierać funkcje czujników dotyku na słuchawkach, aby dotknięciami włączać odtwarzanie, wstrzymywać je, pomijać utwory i uaktywniać asystenta głosowego. Nowością jest funkcja wykrywania noszenia. Automatycznie wstrzymuje ona odtwarzanie muzyki po wyjęciu z ucha jednej ze słuchawek, a wznawia je po włożeniu słuchawki.

[zdjęcie słuchawek Sony WF-1000XM3]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl