Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - PMA-150H, wzmacniacz zintegrowany z tunerem i funkcjami sieciowymi (10.09.2019)

Denon zaprezentował nowy model o nazwie PMA-150H, określany w firmowej literaturze jako wzmacniacz. W rzeczywistości jego funkcjonalność jest szersza, ma wbudowany tuner i zestaw funkcji sieciowych. PMA-150H należy do serii Design Series i wchodzi do sprzedaży we wrześniu 2019 w cenie 4.995 złotych (dystrybucja Horn Distribution).

PMA-150H obsługuje szeroką gamę źródeł sygnału. Na wyposażeniu są dwa wejścia analogowe RCA. Jest też wbudowany tuner DAB+/FM. Źródła cyfrowe można podłączyć do wejść optycznych, wejścia koncentrycznego, lub wejścia USB typ B (USB-DAC). Wejście USB typ A pozwala na podłączanie nośników z plikami do odtwarzania. Kolejną możliwość przesyłania sygnału daje odbiornik Bluetooth do którego można bezpośrednio strumieniować sygnał audio. Połączenia z siecią lokalną można realizować przewodowo przez Ethernet lub bezprzewodowo przez Wi-Fi.

Wejście USB-A obsługuje nośniki z plikami audio WMA, MP3, AAC, WAV, FLAC, ALAC do 192/24, oraz DSD do 5.6 MHz. Możliwe jest także przesyłanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości z komputera podłączonego poprzez wejście USB-B, które obsługuje sygnały audio PCM do 384kHz/32bitów i DSD do 11.2 MHz.

Kompatybilność z AirPlay 2 zapewnia możliwość bezprzewodowego strumieniowania z dowolnego urządzenia Apple do PMA-150H lub zgrupowania wzmacniacza z innymi głośnikami kompatybilnymi z AirPlay, aby odtwarzać muzykę w całym domu.

PMA-150H ma wbudowaną technologię HEOS, co umożliwia szeroki dostęp do utworów muzycznych dostępnych z lokalnych bibliotek, z serwisów internetowych Amazon Music, Spotify (Premium & Free), TIDAL, radia internetowego TuneIn, SoundCloud, Napster, Deezer. Można również korzystać z poleceń głosowych do sterowania kluczowymi funkcjami PMA-150H za pomocą asystentów Amazon Alexa, Apple Siri i Google Assistant. Sterowanie głosowe jest dostępne w wybranych krajach i językach.

Tor audio PMA-150H wykorzystuje znaną firmową technologię przetwarzania sygnału Denon Advanced AL32 Processing Plus. Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy jest połączony z dyskretnym stopniem wyjściowym. Można wybrać jedno z trzech ustawień aby dopasować się do impedancji słuchawek (niska, średnia, wysoka impedancja). Gniazdo słuchawkowe to jack 6,3mm.

Sekacja wzmacniacza mocy zawiera cztery końcówki wykonane w technologii Direct Digital Feedback Amplification (DDFA). Moc wyjściowa jest rowna 70W na kanał (4Ω, 1 kHz, THD 0.1%).

Panele górny i dolny wykonano z aluminium o grubości 5 mm. Zostały zaprojektowane tak, aby minimalizować wibracje i wspierać odprowadzanie ciepła. Informacje o stanie urządzenie pokazuje wyświetlacz OLED.

Zaimplementowano też automatyczne wykrywanie sygnału na pierwszym wejściu optycznym oraz uproszczoną naukę IR, aby zapewnić kompatybilność wzmacniacza z większością telewizorów. Po aktywacji funkcji, można sterować głośnością, wyciszeniem i wyborem wejścia za pomocą pilota telewizora.

[zdjęcie wzmacniacza Denon PMA-150H]
[zdjęcie wzmacniacza Denon PMA-150H - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl