Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PHILIPS - przeciwko zabezpieczanym płytom kompaktowym (19.01.2002)

Od dłuższego czasu firmy fonograficzne eksperymentują z płytami CD zawierającymi tzw. zabezpieczenia przed kopiowaniem. Rozwiązania te polegają na celowym wprowadzaniu do zapisu specjalnie spreparowanych błędów, które nie powodują przerwy w odtwarzaniu na większości odtwarzaczy CD, powodują jednak brak możliwości odtwarzania i kopiowania cyfrowego przy pomocy napędów CD-ROM.

W związku z tym biuro praw autorskich firmy Philips wystąpiło do firm fonograficznych o zmianę stosowanych do tej pory praktyk. Philips zajmuje się sprzedażą praw patentowych oraz znaków towarowych związanych z formatem CD. Firma jest też współtwórcą formatu. Przedstawiciel Philipsa stwierdził, że płyty zawierajace wzmiankowane zabezpieczenia nie spełniają wymogów standardu i nie mogą być oznaczane logiem Compact Disc.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl