Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BURSON - Conductor 3 Reference, DAC, preamp i wzmacniacz słuchawkowy w jednym (7.09.2019)

Na nasz rynek wchodzi pochodzący z Australii Burson Conductor 3. Jest to piąta wersja tego urządzenia łączącego w sobie konwerter CA, wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz. Rozpoczęła się już przedsprzedaż, a od połowy września planowane jest rozpoczęcie wysyłki. Dystrybucję w Polsce prowadzi GFMod.

Conductor v3 wchodzi na rynek trzy lata po modelu Conductor v2. Mimo podobieństwa nazwy jest to opracowana od nowa konstrukcja. Kontynuacja dotyczy głównie zakresu fukcjonalności, choć i w tej dziedzinie możliwości zostały też poszerzone. Z zewnątrz widoczna jest zmieniona obudowa, ale najistotniejsze udoskonalenia mają charakter techniczny i znajdują się wewnątrz.

Conductor 3 ma dwa liniowe wejścia analogowe RCA o impedancji wejściowej 40kΩ. Dla sygnałów cyfrowych jest wejście USB, wejście optyczne Toslink i bezprzewodowe Bluetooth 5.0. Jest też wejście mikrofonowe, co powinno w szczególności zainteresować muzyków i graczy.

Do dyspozycji jest wyjście RCA z przedwzmacniacza (zmiennopoziomowe, 1Ω), wyjście liniowe z konwertera CA (25Ω) oraz dwa wyjścia słuchawkowe jack 6,35mm (0,5Ω). Wzmacniacz słuchawkowy pracuje w klasie A, a moc na wyjściu słuchawkowym zmienia się od 7,5W dla 16Ω do 0,58W dla 300Ω. Regulacja głośności na drabince rezystorowej sterowanej cyfrowo ma 100 kroków.

Chociaż już wcześniej Burson stosował zaawansowane, dedykowane rozwiązania w zasilaczu, to jednak konstruktorzy uznali, że doszli do granic możliwości konwencjonalnej technologii. Nowy firmowy zasilacz Max Current Power Supply (MCPS) bazuje na technologii impulsowej z częstotliwością przełączania 170kHz. MCPS zapewnia niską impedancję, dużą szybkość i dużą moc. Conductor 3 Reference wykorzystuje 5 zestawów MCPS. Wyświetlacz/obsługa funkcji, konwerter CA, lewy kanał analogowy i prawy kanał analogowy są zasilane osobno.

Nowy Burson wykorzystuje najnowocześniejszy konwerter cyfrowo-analogowy Sabre32/ESS9038Q2M w trybie mono, po jednym układzie na kanał. Odbiornik USB XMOS ma indywidualnie dopracowany sterownik opracowany przez niemiecką firmę Thesycon. Obsługiwane są sygnały DSD512 oraz PCM 38bitów/786kHz. Odbiornik Bluetooth 5.0 (Qualcomm/CSR8675) obsługuje kodek aptX HD.

Tor analogowy na autorskich wzmacniaczach operacyjncych Burson v6 SS zbudowanych na tranzystorach FET w klasie A. Zastosowanie wymiennych wzmacniaczy daje swobodę w dostosowaniu brzmienia do własnych preferencji.

Nowo zaprojektowana obudowa wykonana jest z aluminium i powlekana galwanicznie na kolor space-grey. Zintegrowany radiator zapewnia chłodzenie 300% efektywniejsze niż w poprzednich modelach. Z aluminium jest też gałka głośności, a informacje o stanie urządzenia pokazuje wyświetlacz OLED. W zestawie załączany jest pilot zdalnego sterowania.

Masa urządzenia to około 5 kg, a jego wymiary SWG to 255 * 70 * 270 mm.

[zdjęcie Burson Conductor 3 Reference]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl