Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GIGAWATT - bezpieczniki instalacyjne G-C16A (5.09.2019)

Oferta GigaWatt rozszerzyła się o nowe wersje instalacyjnych wyłączników nadmiarowo-prądowych G-C16A (1-POLE) oraz G-C16A (2-POLE). Są one przeznaczone do zabezpieczenia linii zasilających dedykowanych zaawansowanym systemom audio-video.

Pierwszy z nich (1-POLE) posiada jeden styk roboczy zabezpieczający jedynie przewód fazowy. Druga wersja z dwoma stykami roboczymi w chwili zadziałania odcina jednocześnie przewód fazowy jak i neutralny. Cena G-C16 1P wynosi 85 Euro. Cena G-C16A 2P wynosi 235 Euro.

Bezpieczniki zostały zaprojektowany głównie w celu ułatwienia ich aplikacji w większości domowych obwodów elektrycznych napięcia 230V, gdzie jest wymagane standardowe zabezpieczenie 16A.

Jak podaje producent, pomimo niższego amperażu nowych modeli w porównaniu z poprzednią wersją G-C20A, w rzeczywistości nowe bezpieczniki posiadają znacznie większą odporność na wartość chwilowego, początkowego prądu rozruchowego. Jest to o tyle istotne, że urządzenia audio-video (szczególnie końcówki mocy) po włączeniu, w czasie pierwszych milisekund pobierają prąd rozruchowy, który może być nawet 10-20 razy większy niż pobór prądu podczas normalnej pracy. Wysoka wartość prądu rozruchowego może powodować wypalanie styków w bezpiecznikach i wyłącznikach, a w konsekwencji ich uszkodzenie.

Nowe bezpieczniki są wytwarzane w USA przez firmę Carling Technologies, według specyfikacji GigaWatt. Wyłącznik hydrauliczno-magnetyczny zawiera między innymi cewkę indukcyjną, która wytwarza pole magnetyczne proporcjonalne do przepływającego przez nią prądu. Po przekroczeniu określonej wartości prądu, pole magnetyczne powoduje precyzyjne zadziałanie wyłącznika w odpowiednim czasie poprzez otwarcie styków i odłączenie od prądu chronionego obwodu.

[zdjęcie bezpiecnzików GigaWatt G-C16A 1P oraz G-C16A 2P]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl