Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BRYSTON - BDA-3.14, konwerter CA z funkcjami odtwarzacza strumieniowego (31.08.2019)

Firma Bryston zaprezentowała nowy model o nazwie BDA-3.14. Urządzenie to jest połączeniem konwertera cyfrowo-analogowego i odtwarzacza strumieniowego. Rozpoczęcie sprzedaży jest zaplanowane na początek października 2019, a cena na rynku amerykańskim ma wynosić 4.195 dolarów.

BDA-3.14 korzysta z platformy sprzętowej konwertera cyfrowo-analogowego BDA-3. Układy obsługujące funkcje odtwarzacza strumieniowaego pozwalają na odczyt plików z sieci lokalnej, z nośników USB, na korzystanie z serwisów internetowych jak Qobuz, Tidal, czy radio inernetowe, a także pozwalają na podłączenie do systemu Roon. Wewnętrzna transmisja pomiędzy blokami konwertera i streamera bazuje na protokole I2S. BDA-3.14 ma też cyfrową regulację głośności, co pozwala na bezpośrednie połączenie ze wzmacniaczem mocy.

Zaktualizowano też firmowy interfejs Manic Moose. Bryston opracował ten interfejs do sterowania sprzętem przy pomocy smartfonów, tabletów i komputerów.

Układy elektroniczne konwertera obsługują natywnie sygnały PCM do 384 kHz/32-bitów oraz sygnały 1-bitowe do DSDx4. Każdy format jest obsługiwany natywnie w trybie bit-perfect aż do zamiany na postać analogową. Firmowe układy rekonstrukcji zegara redukują jitter do poziomu, który Bryston określa jako prawie niemierzalny. Sekcja analogowa to też własne opracowanie Brystona. Jest ona całkowicie pozbawiona układów scalonych.

Oprócz połączenia sieciowego do dyspozycji jest wiele wejść do podłączania zewnętrznych urządzeń, 4 dwukanałowe HDMI, asynchroniczne USB, AES/EBU XLR, optyczne TOSLINK, a także koncentryczne.

Aby umożliwić instalację w systemach inteligentnego domu nowy Bryston pozwala też na sterowanie z wykorzystaniem protokołu TCP/IP lub poprzez RS-232.

[zdjęcie odtwarzacz/konwertera Bryston BDA-3.14]
[zdjęcie odtwarzacz/konwertera Bryston BDA-3.14 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl