Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VPI - rocznicowy gramofon HW-40 w limitowanej serii (30.08.2019)

Na nasz rynek wszedł gramofon HW-40 amerykańskiej firmy VPI. Jest to rocznicowy model przygotowany specjalnie na 40-lecie firmy i dostępny w limitowanej serii 400 egzemplarzy. Produkcja odbywa się w Stanach Zjednoczonych. Cena HW-40 wynosi 69.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

HW-40 to gramofon z napędem bezpośrednim obsługujący prędkości obrotowe 33 1/3 i 45. Swoim wyglądem nawiązuje do pierwszych gramofonów produkcji VPI. Techniczne jest częściowo spokrewniony z modelem Classic Direct z 2012 roku. Silnik i jego sterowanie jest nowy, choć wykorzystano niektóre elementy silnika z Classic Direct. Wykonano też wiele badań dotyczących tłumienia w konstrukcji gramofonu. HW-40 to pierwszy model VPI korzystający z wyników tych prac badawczych. W obszernych materiałach informacyjnych producenta omówione sa zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, która zapewniają bardzo dużą stabilność obrotów, niskie kołysanie i drżenie, szybki start/stop oraz niski poziom szumów.

Do piasty rotora przymocowany jest enkoder generujący 2.500 impulsów na obrót w celu generacji sygnału do wzmacniacza serwo sterującego silnikiem.

Wewnętrznie tłumione chassis (front, tył, góra) wykonano z litego, obrabianego maszynowo aluminium 6061 o grubości 3/4 cala. Panele boczne są z litego, czarnego dębu. Gramofon ma zdejmowalną podstawę ramienia z aluminium.

Zastosowano nową wersję 12-calowego, drukowanego w 3D ramienia Fatboy z łożyskiem kardanowym, precyzyjną regulacją, solidnym pokrętłem i płynnym przejściem od profilu okrągłego do trójkątnego dla redukcji rezonansów. W ułożyskowaniu wykorzystywane są japońskie łożyska ABEC-9 ze stali nierdzewnej dla minimalizacji tarcia. Ramię ma regulowaną przeciwwagę na gwintowanym wale do ustawienia VTF.

Wszystkie obwody, łącznie z zasilaniem znajdują się wewnątrz gramofonu. W gramofonie zastosowano kable Nordost Reference. Załączona jest zdejmowalna pokrywa na zawiasach.

Dane techniczne VPI HW-40:

[zdjęcie gramofonu HW-40]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl