Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NAIM - głośnik bezprzewodowy Mu-so Qb drugiej generacji (27.08.2019)

Brytyjska firma Naim Audio zaprezentowała najnowszy model rodziny z systemów muzycznych Mu-so, bezprzewodowy głośnik Mu-so Qb drugiej generacji. Będzie on w sprzedaży od września 2019. Dystrybucję prowadzi FNCE.

Oryginalny Mu-so Qb wprowadzono na rynek w 2016 roku. Nowa wersja przynosi aktualizacje sprzętu, jak choćby ulepszony procesor sygnałowy DSP. Ulepszono też oprogramowanie. Zmiany stylistyczne zapewniają dopasowanie do wzornictwa wprowadzonego w maju 2018 Mu-so 2-giej generacji.

Podobnie jak wprowadzony w maju 2019 system muzyczny Mu-so 2-giej generacji, także nowy Mu-so Qb wykorzystuje firmową platformę Naim do przesyłania muzyki, opracowaną przez 25 inżynierów w ciągu 3 lat. Ta technologia występuje tylko w produktach do przesyłania muzyki Naim, także w całej gamie Uniti, aż do flagowego ND 555.

Mu-so Qb zyskało nowe podświetlane pokrętło głośności, wraz z pełnym panelem kontrolnym oraz czujnik zbliżeniowy. Całość rozświetla się, gdy zbliżymy rękę do urządzenia. Z poziomu interfejsu dotykowego (15 dotykowych przycisków) użytkownik ma dostęp do kluczowych elementów sterujących, do ulubionych list odtwarzania i stacji radiowych, wznawiania odtwarzania Spotify, funkcjonalności multiroom i innych funkcji. Mu-so Qb 2. generacji można również sterować za pomocą zaktualizowanej aplikacji Naim lub też z nowego pilota zdalnego sterowania umożliwiającego kontrolę typowych funkcji (głośność, odtwarzanie/pauza, pominięcia utworów).

Obudowa z polerowanego aluminium w kolorze szarym ma taką samą konstrukcję maskownicy jak Mu-so. Można spersonalizować głośnik wymieniając standardową czarną maskownicę na jedną z opcjonalnych maskownic w kolorze Olive, Terracotta lub Peacock.

Z siecią można połączyć się bezprzewodowo przez Wi-Fi lub przewodowo przez port Ethernet. Można także podłączyć urządzenia bezprzewodowo przez Bluetooth (obsługa kodeków SBC i AAC). Oprócz tego jest wejście USB typ A do obsługi zewnętrznych nosników, wejście optyczne SPDIF i wejście analogowe mini-jack 3,5mm.

Sumaryczna moc muzyczna wzmacniaczy wynosi 300W (4*50W, 1*100W). Zastosowano trójdrożny zespół głośników z dwoma membranami biernymi. Nowe głośniki zoptymalizowano we współpracy z Focalem. Sygnał audio może być przetwarzany aby dopasować się do sposobu użytkowania Mu-so Qb w pomieszczeniu. Dostępne są trzy tryby pracy: Near Wall (blisko ściany), Near Corner (blisko narożnika) i praca bez kompensacji (dla otwartych przestrzeni).

Głośnik może pracować w systemach multiroom. Dostępne są trzy sposoby pracy w takich instalacjach. Po pierwsze w ramach firmowego systemu Naim. Po drugie z wykorzystaniem Apple AirPlay 2. Trzecia opcja to wykorzystanie aplikacji Google Home w połączeniu z innymi urządzeniami Chromecast.

Zaktualizowana aplikacja Naim dostępna na urządzenia iOS i Android umożliwia przeglądanie według wykonawców, gatunków, albumów itd, wraz z grafiką i rozszerzonymi informacjami muzycznymi. Można kontrolować głośność, ustawienia podświetlenia, pomieszczenia i twórzyć listy odtwarzania.

Wbudowana usługa Google Chromecast do przesyłania strumieniowego umożliwia połączenie z setkami obsługiwanych aplikacji, między innymi Deezer, Qobuz, Plex, TuneIn, SoundCloud i Pandora. Obsługiwana jest technologia Apple AirPlay 2. Mu-so Qb jest też urządzeniem Roon Ready i można z niego korzystać w systemach Roon.

Mu-so Qb pozwla też na korzystanie z serwisów Spotify i TIDAL, radia internetowego i na strumieniowanie UPnP z urządzeń podłączonych do tej samej sieci lokalnej.

Wymiary nowego Mu-So Qb to 210*218*212 mm, masa wynosi 5,6kg.

[zdjęcie bezprzewodowego głośnika Mu-so Qb drugiej generacji]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl