Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WEISS ENGINEERING - procesory cyfrowe DSP501 i DSP502 (23.08.2019)

Szwajcarska firma Weiss Engineering wprowadziła do swojej oferty dwa procesory cyfrowe DSP501 i DSP502. Są to bliźniacze urządzenia o identycznej funkcjonalności. Różnią się tylko wielkością obudowy. Procesory DSP50x mają cyfrowe wejścia i cyfrowe wyjścia, natomiast nie ma na wyposażeniu wyjść analogowych.

Procesory są dostępne w dwóch wersjach kolorystrycznych, czarnej i srebrnej. Obudowy są ze stali nierdzewnej i mają aluminiowe fronty o grubości 10mm.

Na wyposażeniu jest pięć wejść cyfrowych: XLR, koncentryczne RCA, optyczne TOSLINK, USB typ B (do połączenia z komputerami Mac i PC) i sieciowe wejście RJ45 Ethernet (UPnP, Roon Ready). Klasyczne wejścia (RCA, XLR, Toslink) obsługują zarówno profesjonalny standard AES/EBU jak i domowy S/PDIF. Obsługiwane na wybranych wejściach sygnały obejmują zakres częstotliwości próbkowania 44.1-384kHz dla PCM oraz DSD 64x/128x. W przyszłości możliwe jest poszerzenie gamy obsługiwanych sygnałów poprzez aktualizację oprogramowania.

Na wyposażeniu są dwa wyjścia S/PDIF RCA oraz dwa wyjścia AES/EBU XLR. Możliwa jest zmiana poziomu sygnału na wyjściu, zarówno w bardziej zgrubny sposób w celu dopasowania do parametrów systemu, lub też w sposób precyzyjny do regulacji głośności. Co istotne, można jednocześnie podać dwa sygnały dla dwóch różnych urządzeń i dla każdego urządzenia można równolegle stosować inny algorytm obróbki - przykładowo jeden przeznaczony dla kolumn, a drugi dla słuchawek.

Firma Weiss ma wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania algorytmów przetwarzania cyfrowego. Procesory DSP501/DSP502 wykorzystują do obróbki układ DSP i oferują szereg różnych funkcji.
Room Equalizer tłumi mody pomieszczenia.
Creative Equalizer to trzyzakresowy korektor barwy.
De-Essing automatycznie usuwa nadmierną sybilancję.
Constant Volume wyrównuje poziom głośności pomiędzy utworami.
Vinyl Emulation symuluje brzmienie gramofonu, jest też dostępna emulacja procedury DMM-CD z wytwórni płytowej Stockfisch.
Crosstalk Cancelling (XTC) do odtwarzania na kolumnach nagrań wykonanych metodą sztucznej głowy.
Loudness Control dopasowuje głośność stosownie do korekcji charakterystyki częstotliwościowej.
Headphone Equalizer dopasowuje słuchawki do użytkownika aby uzyskać odpowiednią charakterystykę przenoszenia.

Zastosowano nieimpulsowy zasilacz z dwoma transformatorami toroidalnymi. Wszystkie istotne napięcia mają osobne stabilizatory. Włącznik sieciowy aktywuje półprzewodnikowy przekaźnik, który włącza/wyłącza zasilanie tylko w chwili gdy napięcie sieciowe przechodzi przez zero. Wybór odpowiedniego napięcia zasilania jest automatyczny i wykonywany jest zanim zasilanie będzie podłączone do obwodów elektronicznych.

Wewnętrzny, wysokoprecyzyjny zegar o niskim jitterze taktuje sygnały wyjściowe. Do wyboru są częstotliwości 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz. Sygnał wejściowy jest konwertowany do wybranej częstotliwości wyjściowej.

Do obsługi służy pilot zdalnego sterowania, dotykowy ekran LCD i wielofunkcyjna gałka na przedniej ściance. Oprócz tego można skorzystać z webowego interfejsu aby konfigurować DSP50x z poziomu przeglądarki internetowej.

Wymiary DSP501 (SWG) ... 18,8 * 6,6 * 30 cm (wysokość z nóżkami 7,2 cm)
Wymiary DSP501 (SWG) ... 45 * 6,6 * 30 cm (wysokość z nóżkami 7,4 cm)
Wymiary pilota ... 16,6 * 4,5 * 2,1 cm

[zdjęcie procesorów cyfrowych Weiss Engineeing DSP501, DSP502]
[zdjęcie procesora cyfrowego Weiss Engineeing DSP501 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl