Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - niskoprofilowy, stereofoniczny amplituner sieciowy NR1200 (21.08.2019)

We wrześniu do sprzedaży ma wejść stereofoniczny amplituner sieciowy Marantz NR1200. Ma on niskoprofilową obudowę i będzie dostępny w kolorze czarnym lub srebrno-złotym. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Jak podają materiały prasowe NR1200 został zaprojektowany od podstaw jako amplituner dwukanałowy. Wyboru podzespołów dokonano po testach i odsłuchach w laboratoriach w Europie i Japonii. Nowo zaprojektowana sekcja wysokoprądowego wzmacniacza o mocy 75 W na kanał ma zapewnić wysterowanie szerokiej gamy głośników. Sekcja wzmacniacza zawiera oddzielne, symetryczne końcówki mocy współdzielące centralnie umiejscowiony zasilacz z osobnymi uzwojeniami dla poszczególnych sekcji. Transformator mocy jest podłączony niezależnie od obwodów wzmacniacza, przedwzmacniacza, modułu bezprzewodowego oraz przedniego wyświetlacza. Poprawia to separację kanałów i zmniejsza zakłócenia.

Amplituner ma wbudowany tuner DAB+. Na wyposażeniu jest wejście gramofonowe, są wejścia liniowe i wejścia cyfrowe (optyczne, koncentryczne). Opatentowany przedwzmacniacz gramofonowy HDAM firmy Marantz zastosowany w amplitunerze NR1200 ma zapewniać wyższą jakość niż powszechnie stosowane rozwiązania bazujące na wzmacniaczach operacyjnych.

Do dyspozycji jest 5 wejść HDMI do podłączania odtwarzaczy Blu-ray, dekoderów, konsol czy innych urządzeń. Wejścia HDMI obsługują wszystkie najnowsze standardy, w tym HDCP 2.3, rozdzielczość 4K Ultra HD 60Hz, 4:4:4 Pure Color sub-sampling, HLG, High Dynamic Range (HDR10), wideo 21:9, 3D oraz BT.2020. Wejścia HDMI automatycznie zmieniają nazwy na podstawie informacji dostarczonych przez źródło. NR1200 automatycznie konwertuje wszystkie formaty dźwięku przestrzennego.

Na wyposażeniu jest jedno wyjście HDMI z funkcją ARC (Audio Return Channel), co umożliwia obsługę transmisji dźwięku z telewizora za pomocą pojedynczego kabla HDMI. Jest też wyjście słuchawkowe, wyjścia z przedwzmacniacza i dwa wyjścia subwooferowe.

Po aktualizacji oprogramowania systemowego dostępnej pod koniec 2019 roku, użytkownicy będą mogli podłączyć do amplitunera słuchawki Bluetooth (funkcja Bluetooth Out).

Amplituner wyposażony został w dwa oddzielne przetworniki cyfrowo-analogowe, po jednym na kanał. Dekodowane są bezstratne formaty audio o wysokiej rozdzielczości (ALAC, FLAC i WAV) do 24 bitów/192 kHz, a także pliki DSD 2.8 MHz oraz 5.6 MHz. Oprócz źródeł sieciowych można też odtwarzać pliki z nośników podłączonych do portu USB na przednim panelu.

Do połączeń sieciowych można skorzystać z bezprzewodowej łączności WiFi lub przewodowej Ethernet.

NR1200 może być częścią systemu HEOS, co pozwala na strumieniowanie z serwisów internetowych (Spotify, Amazon Music, Tidal, radio internetowe TuneIn i wiele innych), a także na odtwarzanie z lokalnych bibliotek plików muzycznych za pośrednictwem aplikacji HEOS. Można także przesyłać muzykę do dowolnego pomieszczenia w domu korzystając z inteligentnych głośników, systemów lub innych komponentów obsługujących HEOS. Można odtwarzać ten sam utwór w każdym pokoju lub wybrać inny utwór dla każdego podłączonego pokoju. Dostępna jest również możliwość strumieniowania muzyki przez Bluetooth lub Apple AirPlay 2.

Użytkownicy amplitunera NR1200 mogą korzystać ze sterowania głosem i pełnym zestawem funkcji wiodących asystentów głosowych, takich jak Amazon Alexa, Google Assistant oraz Apple Siri. Można inicjować odtwarzanie muzyki, zwiększyć lub zmniejszyć głośność, przejść do następnego utworu, wybrać wejścia i wiele więcej. Amplituner umożliwia przełączanie się między asystentami głosowymi lub wybranie jednego ulubionego. Dostępne funkcjonalności zależą od asystenta głosowego, kraju i języka.

Konfigurację i użytkowanie ułatwia dołączony program Setup Assistant. Quick Start Guide pomaga w optymalizacji ustawienia dla dowolnej konfiguracji głośników. Cztery przyciski funkcyjne Smart Select na dołączonym pilocie zdalnego sterowania przechowują preferowane konfiguracje. Za naciśnięciem jednego przycisku, amplituner NR1200 dostosuje się do dowolnego źródła.

Na wyposażeniu jest tryb Auto Low Latency Mode (ALLM), przeznaczony do współpracy z Xbox One i kompatybilnymi modelami telewizorów, które również obsługują ALLM.

Dostępna jest też funkcjonalność HDMI CEC, co pozwala na sterowanie amplitunerem NR1200 za pomocą pilota Smart TV z wykorzystaniem funkcji HDMI CEC telewizora Smart TV.

[zdjęcie amplitunera Marantz NR1200]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl