Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

XRCD - audiofilskie wydania płyt w Audio Atelier (17.08.2019)

Firma Audio Atelier od początku lipca jest oficjalnym polskim dystrybutorem płyt XRCD (eXtended Resolution Compact Disc). W sensie technicznym są to standardowe płyty CD, ale cały proces ich masteringu i produkcji jest dopracowany przez japońskich specjalistów w celu uzyskania jak najwyższej jakości dźwięku.

Na potrzeby płyt XRCD stosuje się specjalnie opracowane urządzenia i techniki w procesie masteringu i produkcji. Cały proces jest szczegółowo dopracowany, wszystkie elemnty są starannie dobrane. Ścieżka sygnałowa w urządzeniach służących do masteringu materiału na płyty XRCD została znacznie skrócona, stosowane są też wysokiej jakości kable. W przypadku nagrań analogowych do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano przetworniki JVC K2, najpierw 20-bitowe, a później 24-bitowe.

Wśród firm odpowiedzialnych za płyty XRCD jest też Combak Corporation. W szczególności zaangażowany w opracowanie XRCD jest pan Kazuo Kiuchi, właściciel Combaka i szef tej firmy. Combak Corporation stoi między innymi za takimi markami jak Reimyo, Harmonix i Hijiri.

Na płytach XRCD wydano głównie albumy z muzyką klasyczną oraz jazzem. Aktualny katalog liczy kilkadziesiąt tytułów. Co ciekawe, na niektórych płytach jazzowych znalazła się muzyka wykonawców japońskich. Dostępne są tytuły dla miłośników jazzu wokalnego (Reyna Qotrunnada, Passion), fortepianu (Tsuyoshi Yamamoto Trio, Hida-Takayama Jazz Session) czy saksofonu (Seiichi Nakamura Quintet+2, The Boss).

Wśród pozycji klasycznych są między innymi The Planets, Op. 32 Holsta w interpretacji Andre Pervina, Cztery pory roku Vivaldiego od Itzhaka Perlmana czy utwory na skrzypce Bacha w wykonaniu Yehudi Menuhina.

Ofertę płyt XRCD uzupełnia kilka wybranych albumów rockowych. Są to między innymi Hell Freezes Over grupy Eagles czy Brother In Arms Dire Straits.

Aktualną ofertę płyt XRCD od Combak Corporation można znaleźć pod adresem:
http://www.audioatelier.pl/XRCD_cennik_092019.pdf

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl