Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GIGAWATT - listwa zasilająca PF-1 EVO (16.08.2019)

Listwa zasilająca GigaWatt PF-1 MK2 jest już na rynku od wielu lat. Jak podaje sam producent (P.A.LABS), to najbardziej popularna listwa w ofercie firmy. Podjęto jednak decyzję by zastąpić ją nowym modelem PF-1 EVO. Wersje europejskie nowej listwy z gniazdami SCHUKO są już dostępne. Wersje amerykańskie i australijskie będą dostępne na początku września.

Modyfikacja polega na zastosowaniu lepszego okablowania wewnętrznego i konektorów. Stosowane dotychczas kable o przekroju 2,5 mm2 zostały zastąpione firmowym przewodem GigaWatt Powerlink z miedzi OFHC, o przekroju 4 mm2. Blok filtrujący i system dystrybucji prądu pozostają takie same jak w modelu PF-1 MK2. Za tłumienie zakłóceń odpowiedzialny jest filtrujący blok typu RLC. Pracują w nim między innymi metalizowane kondensatory poliestrowe o niskiej indukcyjności oraz o rdzeń filtrujący typu IP (Iron Powder). Wszystkie podzespoły filtra montowane są srebrnym lutowiem na masywnej płytce drukowanej ze ścieżkami o dużym przekroju.

System dystrybucji prądu jest własnym opracowaniem firmy. Oparty jest on na masywnych szynach dystrybucyjnych, wykonanych z polerowanych sztab z miedzi katodowej (Cu-ETP) o wysokiej czystości. System ten dostarcza prąd bezpośrednio do każdej pary gniazd wyjściowych poprzez połączenia zaciskane i skręcane.

Ochronę przeciwprzepięciową listwy zapewnia kaskadowy system zabezpieczeń złożony z iskierników plazmowych oraz nowej generacji warystorów Ultra MOV. Pracując z prawidłowo wykonaną, współczesną instalacją elektryczną, elementy te mają zagwarantować kompleksową ochronę przed przepięciami i przetężeniami.

Sugerowane ceny detaliczne listwy PF-1 EVO wynoszą:
z kablem LC-1 EVO ... 555 EUR
z kablem LC-2 EVO ... 855 EUR

[zdjęcie listwy zasilającej GigaWatt PF-1 EVO]
[zdjęcie listwy zasilającej GigaWatt PF-1 EVO - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl