Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PHIATON - douszne słuchawki BT120NC i BT700 (6.08.2019)

Na nasz rynek weszły dwa modele bezprzewodowych słuchawek dousznych marki Phiaton, która należy do firmy Cresyn. Ten koreański producent przez wiele lat specjalizował się w produkcji na zlecenie, często dla znanych, globalnych marek. Ostatnimi laty rozwijana jest oferta słuchawek pod własną marką Phiaton. W Polsce ich dystrybucję prowadzi MIP.

Phiaton BT 120 NC (cena 299 złotych) to przystosowane do użytkowania w trakcie treningów słuchawki Bluetooth z aktywną redukcją szumów (ANC - Active Noise Cancellation) tłumiącą dźwięki zewnętrzne w paśmie poniżej 1kHz. Model ten jest dostępny w dwóch kolorach: czarnym oraz białym.

BT 120 NC mają niedużą masę, pałąk na szyję Memory Flex zapewnia lekkie zawieszenie za szyją, a pilot dotykowy umożliwia łatwy dostęp do głównych elementów sterujących. Słuchawki posiadają certyfikat szczelności klasy IPX4, więc są odporne na działanie potu i czy lekkiego deszczu.

Do transmisji wykorzystywany jest Bluetooth w wersji 4.2 a zasięg wynosi do 10m. Dzięki szybkiemu, 5-minutowemu ładowaniu można słuchać muzyki do 1 godziny. Pełne ładowanie trwa 2 godziny, co umożliwia działanie baterii do 8,5 godzin bez ANC lub do 5 godzin z włączonym ANC. Czas czuwania wynosi do 290 godzin.

Zastosowano przetworniki dynamiczne 12 mm pokryte podwójną warstwą folii węglowej redukują wibracje. Impedancja wynosi 16Ω a czułość 102 dB /mW. Maksymlna moc wejściowa to 40 mW.

Phiaton Bolt BT 700 (cena 699 złotych) to słuchawki całkowicie bez kabli tzw. True Wireless. Są one produkowane w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i białej.

W BT 700 zastosowano przetwornik armaturowy. Impedancja słuchawek wynosi 40Ω a ich czułość jest równa 102 dB/mW. Maksymalna moc wejściowa jest równa 40mW.

Do transmisji wykorzystywany jest Bluetooth w wersji 5.0, a zasięg wynosi do 10m. Oprócz kodeka SBC obsługiwany jest też AAC. Specjalnie zaprojektowana antena 3D oplata słuchawki co ma zapewnić trwałe połączenie bez zakłóceń. Podwójne mikrofony MEMS są instalowane na każdej słuchawce i według opisu producenta ich wysoka jakość zapewnia dobrą jakość połączenia. Phiaton Bolt BT700 umożliwia też dostęp do poleceń głosowych Siri lub Google Assistant.

Oryginalnym rozwiązaniem jest głośnik Bluetooth wbudowany w obudowę stacji do ładowania. Czas odtwarzania przez głośnik to 8 godzin, a czas czuwania stacji z wyłączonym Bluetooth to do 220 godzin. Pełne ładowanie trwa 2 godziny lub 2,5 godziny gdy ładowany jest też głośnik. Czas pracy słuchawki wynosi do 5 godzin, a czas jej czuwania do 94 godzin.

Komfort noszenia wspomaga zewnętrzna budowa słuchawek oraz tipsy, wszystko zaprojektowane tak aby w uszach utrzymywał się optymalny stopień ciśnienia.

[zdjęcie słuchawek Phiaton BT 120 NC]
[zdjęcie słuchawek Phiaton BT 700]
[zdjęcie słuchawek Phiaton BT 700 ze stacją dokującą]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl