Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FINAL - seria B, trzy modele słuchawek dousznych (20.07.2019)

Japońska manufaktura S'NEXT wprowadziła na rynek nową serię słuchawek dousznych sprzedawanych pod marką Final. Seria składa się z trzech modeli o nazwach B1, B2 i B3 (seria B). Są one spodziewane na naszym rynku pod koniec lipca, a dystrybucję prowadzi Fonnex.

Seria B bazuje na wynikach najnowszych badań. Inaczej niż zwykle cyfry w nazwach modeli nie są związane z cenami, lecz odzwierciedlają kolejność zaawansowania badawczego.

W firmowych materiałach zaprezentowana jest teoria na bazie której dobrano charakter brzmienia poszczególnych modeli. W teorii tej chodzi o pomiędzy przestrzenią muzyczną, dynamiką zakresu częstotliwości i samą budową techniczną słuchawek. O ile poprzedni model E3000 został zaprojektowany tak aby osiągnąć jak największą uniwersalność to modele serii B zoptymalizowano do słuchania różnych rodzajów muzyki.

Przebadane zostało też poczucie dopasowania w słuchawkach dokanałowych. Według firmowych materiałów istotne są punkty, w których obudowa styka się z uchem. Wyróżniono trzy komfortowe miejsca, dwa obejmujące i jedno podtrzymujące, tak aby słuchawki nie wypadały. Firmowe materiały zaiweraja rysunek objaśniający to zagadnienie. Wyraźne zdefiniowanie punktów styku obudowy z uchem ma gwarantować duży komfort dla każdego odbiorcy z wyeliminowaniem zbędnego nacisku.

Obudowy słuchawek serii B1 składają się z dwóch części, co w razie potrzeby ułatwia naprawę. Obudowy te wykonywane są ze stali nierdzewnej metodą MIM (metal injection molding). MIM to proces, w którym proszek metalu jest mieszany z lepiszczem i pod taką postacią jest wtłaczany pod wysokim ciśnieniem do form i spiekany w wysokich temperaturach.

Do wszystkich trzech modeli dołączane jest silikonowe etui, zestaw tipsów (typ E, 5 rozmiarów, kolorowe oznaczenia dla lewego i prawego kanału), a także nakładka.

Słuchawki B1 (cena 2.999 złotych) mają obudowę wykończoną w kolorze różano-złotym, jeden przetwornik dynamiczny i jeden armaturowy. Przetworniki pracują bez układów zwrotnicy. Impedancja B1 wynosi 13Ω a czułość 94 dB/mW. Masa jest równa 36g. Dołączany jest posrebrzany przewód o długości 1,2m ze złączami MMCX. Model B1 zaprojektowany jest ze szczególnym podkreśleniem bliskości dźwięków.

Słuchawki B2 (cena 1.249 złotych) mają obudowę wykończoną w kolorze szarym i pojedynczy przetwornik armaturowy. Impedancja B2 wynosi 41Ω a czułość 109 dB/mW. Masa jest równa 32g. Dołączany jest przewód o długości 1,2m ze złączami MMCX. Model B2 w szczególności pasuje do bogatych przestrzennie nagarań. Bądzie odpowiedni do nagrań klasycznych, z dużą ilością pogłosów i wybrzmień sali koncertowej lub nagrań na żywo.

Słuchawki B3 (cena 2.099 złotych) mają obudowę wykończoną w kolorze srebrnym i dwa przetworniki armaturowe, które pracują bez układów zwrotnicy. Impedancja B3 wynosi 19Ω a czułość 102 dB/mW. Masa jest równa 36g. Dołączany jest posrebrzany przewód o długości 1,2m ze złączami MMCX. Model B3 został zaprojektowany ze specjalnym uwzględnieniem klarowności i wyrazistści.

[zdjęcie słuchawek Final B1 z etui]
[zdjęcie słuchawek Final B2]
[zdjęcie słuchawek Final B3]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl