Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - dwukanałowy amplituner sieciowy DRA-800H (16.07.2019)

W tym miesiącu do sprzedaży wchodzi dwukanałowy amplituner Denon DRA-800H, oferowany w kolorze czarnym lub srebrnym. Jest on przystosowany do pracy w systemach AV, ma na wyposażeniu funkcje sieciowe, a także jest kompatybilny z systemem HEOS. Cena DRA-800H wynosi 2.795 złotych (dystrybucja Horn Distribution).

W swoich materiałach Denon podkreśla, że DRA-800H zapewnia wysoka jakość brzmienia w odsłuchu stereo. Kierowano się takimi samymi zasadami konstrukcyjnymi jak w przypadku wzmacniaczy i zastosowano też komponenty hi-fi takie same jak we wzmacniaczach. Wykorzystano niestandardowe rezystory autorskiej konstrukcji i kondensatory klasy audiofilskiej. Nowo zaprojektowana sekcja wzmacniacza mocy ma symetryczną konstrukcję obu kanałów i wykorzystuje niestandardowe, opatentowane kondensatory Denon. Transformator ma uzwojenie z miedzi beztlenowej (OFC), co ma zapewnić lepszą jakość dźwięku. Selekcjonowane komponenty są też w sekcji przedwzmacniacza.

Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje podwójny układ konwerterów. Zastosowano 32-bitowe przetworniki AKM AK4458. DRA-800H umożliwia dekodowanie sygnałów wysokiej rozdzielczości z wielu bezstratnych formatów plików. Obsługiwane są plik ALAC, FLAC i WAV do 24 bitów/196 kHz, a także pliki DSD 2,8/5,6 MHz. Można też odtwarzać inne typy plików, jak AAC, MP3 i WMA.

DRA-800H ma wbudowane tunery FM i DAB+, wejście gramofonowe typu MM, wejścia liniowe, umieszczony na przednim panelu port USB do odtwarzania z pamięci masowych i odtwarzaczy sieciowych, cyfrowe wejście koncentryczne i cyfrowe wejścia optyczne. Do połączenia z siecią można skorzystać z modułu Wi-Fi lub portu Ethernet. Amplituner obsługuje też AirPlay 2 oraz strumieniowanie Bluetooth.

DRA-800H oferuje pięć wejść i jedno wyjście HDMI. Obsługują one pełną rozdzielczość wideo 4K Ultra HD 60Hz, 4:4:4 Pure Color sub sampling, High Dynamic Range (HDR10), Hybrid LogGamma (HLG), wideo 3D oraz BT.2020. Przetwarzanie HDCP 2.3 jest dostępne we wszystkich portach HDMI, co umożliwia korzystanie z zawartości chronionej przed kopiowaniem. Na wyjściu HDMI dostępny jest kanał zwrotny audio (ARC).

Zaimplementowana w amplitunerze technologia HEOS umożliwia bezprzewodowe strumieniowanie muzyki w wielu pomieszczeniach do kompatybilnych komponentów HEOS, a także korzystanie z wiodących serwisów internetowych jak Spotify, Deezer, Amazon Music, radio internetowe TuneIn, Sound Cloud, Tidal i wielu innych.

Na wyposażeniu jest regulacja tonów niskich i wysokich (zakres +/-6dB) oraz regulacja balansu. Można te układy pominąć. Do dyspozycji jest też wyjście słuchawkowe. Zdublowane terminale głośnikowe A/B pozwalają na podłączenie drugiej pary głośników stereo lub wykorzystanie trybu biwiring.

W wybranych krajach i językach dostępne jest sterowanie głosowe. DRA-800H jest kompatybilny z asystentami głosowymi Amazon Alexa, Google Assistant oraz Apple Siri. Użytkownicy mogą korzystać z Amazon Alexa do wykonywania różnych poleceń, w tym przełączania wejść dla różnych odtwarzaczy multimedialnych, podczas gdy Google Assistant i Apple Siri mogą być używane do regulacji głośności, przechodzenia do następnego utworu oraz obsługi wielu innych funkcjonalności. Amplitunerem DRA-800H można sterować z pomocą większości pilotów telewizyjnych za pośrednictwem HDMI-CEC.

Dane techniczne DRA-800H:

[zdjęcie amplitunera Denon DRA-800H]
[zdjęcie amplitunera Denon DRA-800H - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl