Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY - wzmacniacz mocy M6s PRX (15.07.2019)

Na nasz rynek weszła stereofoniczna końcówka mocy Musical Fidelity M6s PRX. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne (czarna lub srebrna). Urządzenie jest objęte 24-miesięczną gwarancją, a cena wynosi 11.395zł (dystrybucja Rafko).

Wzmacniacz M6 PRX wpisuje się w firmowe tradycje. Jest to w pełni symetryczna końcówka mocy dual mono wyposażona w technologię CRPS (Choke Regulated Power Supply). W zasilaczu pracują dwa dławiki filtrujące prąd za transformatorem toroidalnym, co ogranicza zakłócenia płynące z sieci i podnosi stabilność natężenia prądu elektrycznego. Zastosowane dławiki mają wysoką impedancję dla prądu zmiennego i niski poziom rezystancji dla prądu stałego. Dławiki były spotykane we wzmacniaczach lampowych, ale według własnych materiałów Musical Fidelity, firma ta jako pierwsza zastosowała to rozwiązanie we wzmacniaczach tranzystorowych. Ze względu na właściwości CRPS producent nie zaleca podłączania M6s PRX przez kondycjonery. Cały układ zasilania jest przewymiarowany i zawiera potężne, odporne na przegrzanie mostki prostownicze.

M6 PRX to wzmacniacz tranzystorowy pracujący w klasie AB. Topologię układów zapożyczono ze znacznie droższych wzmacniaczy Titan i AMS50. Producent podkreśla, że wzmacniacz jest w stanie wysterować nawet bardzo wymagające kolumny.

Wyjściowe terminale głośnikowe są podwojone. Wejścia są dostępne zarówno w postaci RCA jak i XLR. Przełącznik na tylnej ściance pozwala wybrać jedno z dwóch wejść. Oprócz tego jest też wyjście RCA (loop output).

Dane techniczne M6s PRX:

[zdjęcie wzmacniacza mocy Musical Fidelity M6s PRX]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Musical Fidelity M6s PRX - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl