Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CAMPFIRE AUDIO - douszne słuchawki IO oraz Polaris 2 (12.07.2019)

Na nasz rynek weszły dwa modele dousznych słuchawek amerykańskiej firmy Campfire Audio. Są to modele IO oraz Polaris 2. Polską dystrybucję prowadzi MIP.

Słuchawki są montowane ręcznie w pracowni w Portland w stanie Oregon przez zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Producent pokreśla wysoką jakość i precyzję wykonania i zapewnia o wysokiej trwałości swoich wyrobów.

Campfire Audio IO (cena 1.299 zł) to słuchawki z podwójnym przetwornikiem armaturowym. Zastosowano duży przetwornik niskotonowy w połączeniu z niewielkim wysokotonowym. Firmowa komora akustyczna Tuned Acoustic Expansion Chamber (T.A.E.C.) ma zapewniać naturalne brzmienie wysokich tonów.

Oparto się się na klasycznym profilu Campfire Audio. IO mają aluminiowy, anodowany korpus w czerwonym kolorze, a konstrukcję spinają śruby pokryte 24-karatowym złotem. Wylot akustyczny jest ze stali nierdzewnej. Izolowane złącza MMCX wykonano z berylu i miedzi.

W zestawie jest kabel Campfire Audio Smoky Jacket Litz z posrebrzanymi przewodnikami miedzianymi, berylowo-miedzianymi złączami MMCX i wtykiem 3,5 mm. Splot kabla jest odporny na plątanie. Nowe, lekkie, formowane zaczepy nauszne zastępują przewód pamięciowy. Dołączany jest też nowy, skórzany pokrowiec z zamkiem błyskawicznym Bordeaux. Skóra otacza ochronną gumową warstwę, która zapewnia bezpieczeństwo słuchawek podczas przenoszenia. Wnętrze to gęsta podszewka ze sztucznej wełny, która chroni anodowane wykończenie słuchawek. Pokrowce są produkowane rzemieślniczo w Portugalii. Wyposażenie uzupełnia zestaw końcówek dousznych Final Audio (rozmiary xs/s/m/l/xl), zestaw piankowych końcówek dousznych Campfire Audio (s/m/l), zestaw silikonowych końcówek dousznych (s/m/l), przypinka Campfire Audio i przyrząd do czyszczenia.

Słuchawki IO mają czułość 109 dB/mW@1kHz, a ich imedancja jest równwna 26Ω przy 1 kHz. Pasmo przenoszenia rozciąga się od 5Hz do 22kHz.

Campfire Audio Polaris 2 (cena 2.290 zł) to konstrukcja hybrydowa podobnie jak poprzedni Polaris. Zastosowano przewornik dynamiczny 9,2mm z komorą Polarity Tuned Chamber oraz przetwornik armaturowy z systemem T.A.E.C.

W Polaris 2 także zastosowano klasyczny profil Campfire Audio. Niebieski korpus Cerulean wykonano z anodyzowanego aluminium. Konstrukcję spinają czarne śruby PVD. Czarny wylot akustyczny wykonano ze stali nierdzewnej. Izolowane złącza MMCX wykonano z berylu i miedzi.

Bazując na przewodach z posrebrzanej miedzi (Litz Silver Plated Copper) oraz splocie kabla odpornym na plątanie, zastosowano osłonę kabla Smoky, aby uzupełnić wykończenie słuchawek. Kabel ma berylowo-miedziane złącza MMCX i wtyk 3,5 mm. Nowe, lekkie, formowane zaczepy nauszne zastąpiły przewód pamięciowy. Nowy, skórzany pokrowiec z zamkiem błyskawicznym jest aktualizacją standardowego pokrowca. Skóra otacza ochronną gumową warstwę, która zapewnia bezpieczeństwo słuchawek podczas przenoszenia. Wnętrze to gęsta podszewka ze sztucznej wełny, która chroni anodowane wykończenie słuchawek. Pokrowce są produkowane rzemieślniczo w Portugalii. Wyposażenie uzupełnia zestaw końcówek dousznych Final Audio (rozmiary xs/s/m/l/xl), zestaw piankowych końcówek dousznych Campfire Audio (s/m/l), zestaw silikonowych końcówek dousznych (s/m/l), przypinka Campfire Audio i przyrząd do czyszczenia.

Słuchawki Polaris 2 mają czułość 105 dB/mW@1kHz, a ich imedancja jest równwna 17Ω przy 1 kHz. Pasmo przenoszenia rozciąga się od 5Hz do 22kHz.

[zdjęcie słuchawek Campfire Audio IO]
[zdjęcie słuchawek Campfire Audio Polaris 2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl