Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - C49, tranzystorowy przedwzmacniacz z wejściami cyfrowymi (10.07.2019)

Na nasz rynek wszedł dwukanałowy, tranzystorowy przedwzmanciacz McIntosh C49. Zachowuje on charakterystyczne dla McIntosha elementy wzornicze, a jego cena detaliczna wynosi 23.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

Przedwzmacniacz ma łącznie 7 wejść analogowych. Są to 2 wejścia symetryczne XLR, 3 wejścia niesymetryczne RCA, a także dwa wejścia gramofonowe, jedno dla wkładek MM i jedno dla wkładek MC. Wejścia gramofonowe mają regulowaną impedancję. Wszystkie wejścia analogowe i cyfrowe mogą być indywidualnie nazywane przez użytkownika.

Do obsługi sygnałów cyfrowych w C49 służy moduł DA1. Do dyspozycji jest 6 wejść cyfrowych: 2 koncentryczne, 2 optyczne, jedno firmowe MCT (do połączenia z transportami McIntosha) i jedno USB typ B. Moduł DA1 jest wymienny, także w przyszłości będzie można go zastąpić nowszą wersją.

Moduł DA1 wykorzystuje 8-kanałowy, 32-bitowy konwerter cyfrowo-analogowy zaaplikowany w trybie Quad Balanced (poczwórny-symetryczny). Maksymalne wspierane rozdzielczości to DSD256 oraz DXD 384kHz.

C49 ma też spory zestaw wyjść. Zainstalowano 2 wyjścia symetryczne i 2 wyjścia niesymetryczne o zmiennym poziomie. Jest też jedno wyjście niesymetryczne o stałym poziomie. Taki zestaw wyjść ułatwia skonfigurowanie systemów w bi-ampingu. Wyjście słuchawkowe jest sterowane ze wzmacniacza High Drive z układem HXD (Headphone Crossfeed Director).

Na wyposażeniu jest regulacja barwy, którą można też pominąć. W wielokanałowych systemach kinowych przydatna może być funkcja obejścia dla kina domowego (Home Theater Pass Through). Oprócz tego na wyposażeniu jest zestaw wejść i wyjść dla sygnałów wyzwalaczy i sygnałów sterujących.

Dane techniczne C49:

[zdjęcie przedwzmacniacza McIntosh C49]
[zdjęcie przedwzmacniacza McIntosh C49 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl