Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FIIO - przenośny odtwarzacz M11 (28.06.2019)

Do sprzedaży wszedł przenośny odtwarzacz M11 chińskiej marki FiiO. Urządzenie kosztuje 2.399 złotych (dystrybucja MIP).

M11 wykorzystuje sześciordzeniowy procesor Samsung Exynos 7872 SoC (dwa rdzenie A73, cztery rdzenie A53). Pamięć RAM o pojemności 3GB zapewnia płynne działanie oraz odtwarzanie muzyki, nawet w przypadku wielozadaniowości. Stała pamięć wbudowana ma pojemność 32GB, z czego około 25GB jest dostępne dla użytkownika. Dwa sloty na karty microSD pozwalają na istalację kart o pojemności do 2TB każda.

Tylny panel wykonano ze szkła pokrytego warstwą PET. Pod taflą szkła znajduje się tekstura włókna węglowego.

M11 pracuje pod kontrolą specjalnie dostosowanej wersji systemu operacyjnego Android 7.0 z nakładką FiiO. Omijana jest konwersja częstotliwości próbkowania (SRC - sample rate conversion). Aplikacja FiiO Music ma według producenta zapewnić zarówno komfort obsługi jak i wysoką jakość algorytmu dekodowania dźwięku. Można instalować inne aplikacje zgodne z Androidem. Dostępna jest też funkcja FiiO Link - dzięki niej można sterować M11 z poziomu smartfona z Androidem poprzez łącze Bluetooth.

Wyświetlacz dotykowy IPS o przekątnej 5.15 cala i palecie 16 milionów kolorów ma rozdzielczość 1440x720. Obsługiwany jest dziesięciopunktowy multi-touch. Odtwarzacz ma na obudowie kilka przycisków do obsługi podstawowych funkcji (play/pauza, następny, poprzedni) i zabezpieczone przed kurzem pokrętło do regulacji głośności. Regulacja jest krokowa i ma 120 poziomów. Można wybrać jeden z dwóch trybów wartości wzmocnienia (L/H). Do dyspozycji jest też regulacja balansu (+/-5dB) i 10-pasmowy korektor graficzny (+/-6dB).

Według producenta M11 konkuruje brzmieniowo z odtwarzaczami z wyższych przedziałów cenowych. Dokonano udoskonaleń w układzie zasilania, dobrano elementy takie jak rezystory i kondensatory. Zastosowano dwa specjalnie zaprojektowane wysokiej klasy wzmacniacze operacyjne OPA926.

Konwersję cyfrowo-analogową wykonują dwa układy AKM AK4493. Użytkownik może też włączyć funkcję All To DSD, co polega na tym, że wszelkie sygnały audio PCM są zamieniane na format DSD podczas procesu konwersji cyfrowo-analogowej. Dźwięki odtwarzane przez inne aplikacje również przechodzą przez funkcję All To DSD.

M11 ma trzy wyjścia słuchawkowe. Są to dwa wyjścia symetryczne (2,5mm oraz 4,4mm) i jedno wyjście niesymetryczne 3,5 mm. Rekomendowana impedancja słuchawek dla wyjścia niesymetrycznego to 16-150Ω (moc dla obciążenia 16Ω wynosi 255mW), a dla wyjść symetrycznych 16-300Ω (moc dla obciążenia 16Ω wynosi 480mW).

Niesymetryczne wyjście 3,5mm jest wielofunkcyjne, może pracować nie tylko ze słuchawkami, ale także jako wyjście liniowe z poziomem 1,95V lub jako koncentryczne wyjście cyfrowe SPDIF.

Zainstalowany w odtwarzaczu Bluetooth 4.2 może służyć zarówno do obioru jak i nadawania sygnału. Jako nadajnik Bluetooth M11 wspiera kodowanie SBC, aptX, aptX HD, LDAC i LHDC. Jako odbiornik M11 obsługuje kodeki SBC i LDAC.

M11 ma dwuzakresowe Wi-Fi, co zapewnia szybsze i bardziej stabilne połączenia. Przydaje się to zwłaszcza przy strumieniowaniu. Można odtwarzać muzykę zgromadzoną na innych nośnikach przez DLNA komputera, NAS, lub przez AirPlay dla urządzeń z systemem iOS. Można też za pośrednictwem Wi-Fi przenosić muzykę do odtwarzacza. Pliki można wysyłać do FiiO M11 bezpośrednio z przeglądarki komputera lub smartfona, bez konieczności połączania za pomocą kabla USB.

Na wyposażeniu jest dwukierunkowe złącze USB typu C. Złącze to pozwala na ładowanie baterii przy pomocy typowych ładowarek. Przez USB można też wysłać do zewnętrznego dekodera sygnał audio w wielu postaciach, w tym także w DSD128, DoP/D2P i w natywnych trybach DSD. Na wejście USB można też podać sygnał audio z zewnątrz. Obsługiwane są sygnały 384kHz/32bity.

Lista obsługiwanych formatów audio obejmuje:
- DSD: DSD64/128/256 (.iso, .dsf, .dff ), dst
- DXD: 352.8K
- APE FAST/High/Normal: 384kHz/24bit (MAX)
- APE Extra High: 192kHz/24bit (MAX)
- APE Insane: 96kHz/24bit (MAX)
- Apple Lossless: 384kHz/32bit (MAX)
- AIFF: 384kHz/32bit (MAX)
- FLAC: 384kHz/32bit (MAX)
- WAV: 384kHz/32bit (MAX)
- WMA LOSSLESS: 96kHz/24bit (MAX)
- Stratne: MP3, OGG, WMA, AAC

W M11 zastosowano technologie szybkiego ładowania: Quick Charge 2.0 i MediaTek Pump Express. Pozwala to na pełne naładowanie akumulatora w 2,5 godziny. Ogniwo litowo-polimerowe o pojemności 3800 mAh umożliwia do 13 godzin odtwarzania muzyki, a po przejściu w tryb uśpienia może pozostawać w gotowości przez ponad 1200 godzin.

Aktualizację oprogramowania wewnętrznego (firmware) można wykonać metodą OTA lub z pobranego wcześniej pliku. Masa M11 wynosi 211g, a jego wymiary to 70.5 * 130 * 15.5 mm.

[zdjęcie odtwarzacza FiiO M11]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl