Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENSEN - wzmacniacz mocy B-300XS (9.01.2002)

Duńska firma Densen wprowadza do oferty nowy wzmacniacz mocy B-300XS. Wbrew temu co sugeruje nazwa, nie jest poprawiona wersja B-300, a raczej krewniak spodziewanego w przyszłości wzmacniacza mocy B-320, który będzie szczytowym modelem Densena. B-300XS ma 2x100W / 8omów (2x200/4) mocy na kanał. Zastosowano całkowicie nowy stopień wyjściowy wykorzystujący firmową, opatentowaną technologię "DMCD" (Dense Mass Current Distribution). Pasmo przenoszenia rozciąga się do 400.000Hz dając bardzo dużą prędkość narastania. B-300XS budowany jest techniką montażu powierzchniowego z wykorzystaniem srebrnych lutów. Luty wykonywane są w sztucznej atmosferze azotowej by uniknąć utleniania. W zasilaczu pracuje transformator 800VA oraz kondensatory o łącznej pojemności 100.000uF z 4 osobnymi prostownikami. Część kondensatorów umieszczono bezpośrednio przy stopniach wyjściowych. Zastosowano rezystory Vishay o tolerancji 0,1%. Zamiast pojedynczych rezystorów emiterowych (płynie przez nie sygnał wyjściowy) zastosowano po 12 równolegle łączonych rezystorów na tranzystor, razem 96 sztuk. Tradycyjnie już w przypadku Densena nie zastosowano sprzężenia zwrotnego. Dwustronna płytka drukowana z teflonu jedną stronę wykorzystuje dla prowadzenia masy. Gniazdo D-Sub15 pozwala połączyć urządzenie z innymi komponentami Densena w celu wspólnego sterowania. Terminale wyjściowe są zdublowane dla ułatwienia bi-wiringu. Na tylnej ściance jest też przełącznik regulacji wzmocnienia (gain).
Cena B-300XS będzie około 50% wyższa od ceny przedwzmacniacza B-200.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl