Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL & KERN - zaawansowany, przenośny odtwarzacz A&ultima SP2000 (4.06.2019)

Od lipca ma być dostępny przenośny odtwarzacz Astell&Kern A&ultima SP2000. Jest to trzeci odtwarzacz serii A&ultima. Jego cena sugerowana wynosi 16.999 złotych (dystrybucja MIP).

W SP2000 zastosowano nowo zaprojektowane układy audio. Konwersję cyfrowo-analogowa wykonują flagowe układy firmy Asahi Kasei - AKM AK4499EQ - z technologią Current Output Architecture. Dwa takie przetworniki pracują w konfiguracji dual-mono. Aby w pełni wykorzystać możliwości AK4499EQ przeprojektowano też sekcję wzmacniacza operacyjnego i obwody analogowe.

SP2000 jest pierwszym odtwarzaczem firmy Astell&Kern, jaki używa całkowicie niezależnych obwodów audio dla wyjść symetrycznych i niesymetrycznych. Taka konstrukcja oferuje większą moc niż we wcześniejszych odtwarzaczach, osiągając 6Vrms na wyjściu symetrycznym i 3Vrms na wyjściu niesymetrycznym. Wyjście symetryczne ma postać 4-stykowego gniazda 2,5mm, wyjście niesymetryczne to mini-jack 3,5mm. Oprócz tego jest jeszcze wyjście optyczne 3,5mm.

SP2000 wspiera natywne odtwarzanie plików PCM aż do 768kHz/32bity oraz natywne wsparcie dla DSD aż do DSD512. Obsługiwane są pliki WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, APE, AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSF. Planowane jest też wprowadzenie wsparcia MQA. Aktualizacje oprogramowania wewnętrznego (firmware) są wykonywane w trybie OTA.

Odtwarzacz posiada ośmiordzeniowy procesor i 5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 720x1280 pikseli. W porównaniu z poprzednimi odtwarzaczami podwojono wbudowaną pamięć, która ma teraz 512GB. Można też rozszerzyć pamięć przy pomocy karty microSD o pojemności do 512GB.

SP2000 posiada dwuzakresowe Wi-Fi z trójwymiarową anteną dla zapewnienia jak najwyższej jakości strumieniowania. Na wyposażeniu jest Bluetooth w wersji 4.1 (obsługa A2DP, AVRCP oraz aptX HD). Sygnał z komputera PC lub Mac można też podać na wejście USB typ C. Wspierane są systemy operacyjne Windows od wersji 7 w górę i systemy Mac OS X od wersji 10.7 w górę.

Bateria litowo-polimerowa 3.700mAh pozwala na pracę do 8 godzin przy zastosowaniu energooszczędnych ustawień. Ładowanie trwa od 2,5 do 5 godzin, zależnie od możliwości ładowarki.

A&ultima SP2000 będzie dostępny w dwóch wersjach wykończenia: stali nierdzewnej oraz miedzi. Pieczołowicie wykonano pokrętło głośności o stożkowym kształcie. Jest ono wpasowane w obudowę i pokryte w całości wzorem.

Wymiary odtwarzacza to 132 * 76,3 * 15,7 mm. Masa wersji miedzianej wynosi 432,4g, a wersji ze stali nierdzewnej 410,8g.

[zdjęcie odtwarzacza Astell&Kern A&ultima SP2000]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl