Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CAMPFIRE AUDIO - zaawansowane, hybrydowe słuchawki douszne Solaris (1.06.2019)

Na nasz rynek weszły słuchawki douszne Campfire Audio Solaris. Jest to obecnie flagowy produkt amerykańskiej firmy ALO Audio. Cena sugerowana w Polsce została ustalona na poziomie 6.500 zł (dystrybucja MIP).

Projektując ten model, firma Campfire Audio skorzystała z całej swojej wiedzy. Połączono wiele indywidualnych technologii, które nie były wcześniej zintegrowane w jednym produkcie. Campfire Audio Solaris to konstrukcja hybrydowa, łącząca przetworniki armaturowe i dynamiczne.

Dla wysokich tonów zastosowano dwa specjalnie dobrane przetworniki armaturowe, które są dopasowane do unikalnego dla Campfire Audio systemu T.A.E.C (Tuned Acoustic Expansion Chamber - Strojona Akustyczna Komora Rozprężająca). Zapewnia to znakomite rozciągnięcie pasma w zakresie wysokich tonów i według peoducenta daje szereg korzyści brzmieniowych.

Do odtworzenia średnich tonów zastosowano specjalny, większy przetwornik armaturowy, zaprojektowany wyłącznie do odtwarzania tego zakresu pasma. Posiada on umieszczony z tyłu port, który optymalizuje jego warunki pracy i zapewnia doskonałą dynamikę.

Bas i dolnączęść średnich tonów odtwarza 10-milimetrowy przetwornik dynamiczny. Jest to autorskiej wersji przetwornik A.D.L.C. (membrana karbonowa o strukturze naśladującej amorficzny diament), który dodatkowo został zoptymalizowany poprzez Komorę Strojoną Polaryzacyjnie (Polarity Tuned Chamber).

Do modelu Solaris dołączany jest nowo zaprojektowany kabel. Jego przewodniki wykonano z pokrytej srebrem miedzi w konfiguracji Litz. Posiada on wysokiej jakości oplot, zapewniający trwałość i wygodę eksploatacji. Z jednej strony jest zakonczony złączami MMCX, a z drugiej wtykiem mini-jack.

W słuchawkach zastosowano najwyższej jakości złącza berylowo-miedziane. Wylot jest wykonany ze stali nierdzewnej. Zewnętrzna pokrywa jest pozłacana. Korpus jest pokryty powłoką osadzaną z fazy gazowej (PVD). Montaż słuchawek odbywa sie w Portland, w stanie Oregon w USA. Producent zapewnia o wysokiej jakością wykonania i trwałości swoich produktów.

Impedancja Solaris wynosi 10Ω (@1kHz), a ich czułość jest równa 115dB/mW. Pasmo przenoszenia rozciąga się od 5Hz do 20kHz, a zniekształcenia THD są poniżej 1%.

[zdjęcie słuchawek Campfire Audio Solaris]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl