Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - trzy nowe amplitunery AV serii X (31.05.2019)

Denon zaprezentował trzy nowe amplitunery AV serii X. Są to modele:
AVR-X1600H (cena 2.595 zł),
AVR-X2600H (cena 2.995 zł),
AVR-X2600 DAB+ (cena 3.295 zł).
Wszystkie trzy amplitunery to urządzenia 7.2-kanałowe. Dwa tańsze modele mają wejść do sprzedaży w połowie czerwca 2019, a najdroższy w połowie lipca. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

AVR-X2600H i AVR-X2600 DAB+ dysponują mocą 150 W na kanał, mają po 8 wejść i dwa wyjścia HDMI, mogą skalować sygnał wideo do 4K i mogą pracować w trybie Pure Direct. Te dwa modele mają po 4 wejścia analogowe.

Natomiast najtańszy AVR-X1600H ma moc 145 W na kanał, 6 wejść HDMI, jedno wyjście HDMI i 2 wejścia analogowe. Ten model jest też pozbawiony funkcji skalowania 4K i trybu Pure Direct, a oprócz tego ma prostszą wersję interfejsu użytkownika.

Konwersję cyfrowo-analogową w amplitunerach wykonuje układ AKM AK4458. Istnieje możliwość dekodowania plików bezstratnych do 24bity/192kHz, a także ścieżek DSD 2,8 MHz oraz 5,6 MHz. Strumieniowanie muzyki online oraz wejście USB na przednim panelu umożliwiające odtwarzanie plików MP3, WAV, FLAC, ALAC i DSD (2,8/5,6MHz).

Obsługiwane są wysokojakościowe ścieżki Dolby True HD oraz DTS HD Master Audio, a także różne warianty dźwięku 3D, czyli Dolby Atmos, DTS:X oraz DTS Virtual:X z treści kodowanych DTS, a po przyszłej aktualizacji oprogramowania także Dolby Atmos Height Virtualization.

Kanał zwrotny audio zaimplementowano w najnowszej wersji eARC, co pozwala na przesył audio z telewizora w najnowszych bezstratnych formatach za pośrednictwem kabla HDMI.

Wbudowana w amplitunerach serii X platforma HEOS pozwla na prace w systemach HEOS multi room. Daje też dostęp do popularnych serwisów strumienowych jak Spotify, Deezer, Amazon Music, TuneIn, SoundCloud, Tidal i inne.

W konfiguracji sprzętu pomaga program Denon Setup Assistant. Do dyspozycji (na panelu frontowym i pilocie) są dostępne cztery przyciski Quick Selects. Przywołują one preferowane ustawienia audio dla każdego źródła. Do sterowania i podstawowej konfiguracji służy aplikacja Denon AVR Remote na systemy iOS/Android. Aplikacja Audyssey MultEQ dostępna odpłatnie umożliwia zaawansowane dostrajanie krzywej EQ dla pomieszczenia.

Denon skorzystał z technologii Audyssey, dzięki czemu można dopasować dźwięk do akustyki pomieszczenia, a także skorzystać z dynamicznej regulacji głośności (Audyssey MultEQ XT oraz Dynamic Volume).

Amplitunery X-Series są kompatybilne z Amazon Alexa, Google Assistant oraz Apple Siri, co pozwala na sterowanie głosowe. Amazon Alexa można wykorzystać do obsługi różnych poleceń, w tym do przełączania wejść dla różnych odtwarzaczy multimedialnych, a Google Assistant i Apple Siri mogą być używane do regulacji głośności, przechodzenia do następnego utworu i wielu innych.

Wbudowana łączność Bluetooth ma dwie funkcje. Z jednej strony może służyć do transmisji z amplitunera do słuchawek Bluetooth. Z drugiej może służyć do strumieniowania muzyki z urządzeń zewnętrznych. Nowe amplitunery AV są też kompatybilne z Apple AirPlay 2.

Amplitunery obsługują wideo 4K Ultra HD, mają porty HDMI kompatybilne z HDCP 2.3, mogą pracować z telewizorami 4K i 8K następnej generacji, a także różnego rodzaju źródłami. Treści audio z telewizora można przesłać do drugiej strefy, jak również do głównej strefy za pośrednictwem HDMI, korzystając z nowej funkcji dystrybucji dźwięku TV. Aby zapewnić wysoką jakość wideo zaimplementowano technologie Dolby Vision, HDR10, 4:4:4 color resolution, BT.2020 oraz HLG. Tryb ALLM (Auto Low Latency Mode) jest przydatny dla gier wideo.

Są też elementy wyposażenia dla instalatorów. Jest dostępna obsługę funkcji Audio Select lub AirPlay OFF, dzięki czemu amplituner nie musi być widoczny na każdym urządzeniu z systemem iOS w całym domu. Aby najlepiej dostosować funkcjonalność systemu do wymagań klienta, instalatorzy mogą przypisać to samo źródło wejściowe HDMI do wielu wejść i wybrać różne źródła dźwięku.

[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X1600H]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X1600H - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl